21. 01. 2022
Zdjęcia z ferii zimowych 2022
Hura! Ferie w czwórce!
Sześćdziesięcioro uczniów z naszej szkoły nie mogło doczekać się atrakcji przewidzianych na półkoloniach "FERIE ZIMOWE W CZWÓRCE". Dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Starostwu Powiatowemu w Kościanie dzieci skorzystały z sali zabaw "Nufrik" oraz obiektów MOSiR-u: lodowiska, basenu, ścianki wspinaczkowej, obserwatorium, siłowni zewnętrznych i placów zabaw.
W czasie pobytu na półkoloniach uczniowie wykonywali różne prace plastyczne, grali w gry planszowe i aktywnie spędzali czas na hali sportowej. W trakcie zajęć przeprowadzone zostały również pogadanki na temat profilaktyki uzależnień oraz zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.
Finansowe wsparcie Rady Rodziców oraz cukierni M.A. Tycner zapewniło uczestnikom półkolonii codziennie słodki poczęstunek.  Zobacz więcej
(Info i foto: p. Renata Kasperska, p. Inga Kasprzak, p. Weronika Kubańda, p. Aleksandra Spławska, p. Zbigniew Pawlak)

20. 01. 2022
DZIEŃ  BABCI  I  DZIADKA
21 i 22 stycznia 2022 r.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka
serdeczne i szczere życzenia zdrowia,
szczęścia, wszelkiej pomyślności,
uśmiechu i optymizmu na kolejne lata życia.

13. 01. 2022
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie SP 4 zajęli IV miejsce w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w halowej piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zespół wystąpił w następnym składzie: Cyprian Brzozowski, Łukasz Brzeziński, Łukasz Lewandowski, Piotr Ławniczak, Wojciech Poprawski, Adam Skowronek.
(Info i foto: p. Piotr Sołtysiak)

13. 01. 2021
F E R I E   Z I M O W E   2 0 2 2
Od 17 stycznia 2022 r. rozpoczynają się ferie zimowe. Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się dobrze ale rozsądnie. Jeśli wyjeżdżasz - to super! Na pewno wrócisz ze wspaniałymi wrażeniami, poznasz nowe, ciekawe miejsca, wspaniałych kolegów i koleżanki. Pamiętaj tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie bezpiecznie. BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE. Zobacz więcej.

03. 01. 2022
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie informuje o terminach zebrań z rodzicami.
Klasy 1 - 3,  Klasy 4 - 8

22. 12. 2021
B O Ż E   N A R O D Z E N I E   2 0 2 1
Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
Gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.
Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...
Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...
To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...
Noc Bożego Narodzenia.
Marzeń o które warto walczyć.
Radości, którymi warto się dzielić,
Przyjaciół z którymi warto być
I nadziei bez której nie da się żyć.

życzy
Dyrekcja i Samorząd Uczniowski
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

22. 12. 2021
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
"Młodsze pokolenie starszemu pokoleniu z szacunkiem i wdzięcznością"
Na nasz apel odpowiedziało bardzo wielu uczniów i rodziców. Dzięki Waszej hojności Samorząd Uczniowski mógł przygotować paczki świąteczne, które przekazaliśmy potrzebującym - osobom starszym i dzieciom. Dziękujemy bardzo naszym sponsorom, którzy od wielu lat wspierają akcje charytatywne organizowane przez Samorząd Uczniowski. Dzięki Państwa życzliwości i wsparciu mogliśmy spełnić świąteczne marzenia i zakupić drobny sprzęt AGD, artykuły chemiczne, pielęgnacyjne oraz odzież. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc innym.
(Info i foto: p. Ewa Rydzewska)
 
"Każdy gest, nawet najdrobniejszy ... zmienia świat, czyjś świat"
 

22. 12. 2021
K I E R M A SZ   Ś W I Ą T E C Z N Y
W miniony czwartek 16 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Wcześniej społeczność szkolna zaangażowała się w przygotowanie ozdób świątecznych na to wydarzenie. Powstały piękne prace, które można było kupić na kiermaszu. Ze sprzedaży ozdób świątecznych uzyskaliśmy 2228,08 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły, a także wsparcie zbiórki charytatywnej dla Oskarka Marciniaka z Kokorzyna.
Zarówno za zaangażowanie w wykonanie ozdób na kiermasz, jak i za hojność Państwa serdecznie dziękujemy.  Zobacz więcej
(Info i foto: p. Weronika Kubańda)

20. 12. 2021
W I G I L I A   2021
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiążą się pewne zwyczaje. Wiele z nich zostało przeniesionych w nasze szkolne mury. Na kilka dni przed Wigilią, na korytarzu, przy pokoju nauczycielskim, stanęła pięknie przystrojona choinka, w wielu klasach również pojawiły się świąteczne ozdoby. Ostatni dzień nauki stacjonarnej był już całkowicie poświęcony tematyce świątecznej.
Już od samego rana w piątek 17. 12. 2021 r. uczniowie przygotowywali w swoich klasach uroczyste wigilie, aby chwile potem móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem, złożyć najserdeczniejsze życzenia i obejrzeć podarunki, które przyniósł im wielkopolski Gwiazdor. Dodatkowo miłą niespodziankę sprawił Pan Dyrektor Zbigniew Majchrzak, który wraz z Samorządem Uczniowskim przygotował dla każdego ucznia słodki upominek.
Kolejnym punktem dnia był świąteczny występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań Darii Kaczór-Boś i Eweliny Ocysek. Amelia Bossa, Gabriela Ospałek, Julita Brzezińska, Anna Jagaciak, Kacper Kaminski, Oskar Hertmanowski, Ignacy Hordecki i Maria Kaźmierczak przepięknie zaśpiewali kolędy i bożonarodzeniowe piosenki, natomiast Zuzanna Nowakowska, Maria Kamieniarz, Joanna Bobkiewicz, Julia Pawlak i Julia Bentka wyrecytowały świąteczne wiersze i życzenia. Przedstawienie spotkało się z uznaniem całej społeczności uczniowskiej, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski
 Zobacz więcej  (Info i foto: p. Eweliny Ocysek, p. Ewa Rydzewska, Maja Józefowska i Grzegorz Kaźmierczak)

17. 12. 2021
"GWIAZDKOWA KRZYŻÓWKA"
W środę, 15 grudnia 2021 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV-VII "GWIAZDKOWA KRZYŻÓWKA".Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wzięło udział 51 uczniów. Każdy uczestnik miał do rozwiązania krzyżówkę o tematyce matematycznej, natomiast główne hasła to: "Opłatek" i "Wieczerza". Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Oto zwycięzcy:
Klasa IV:
   I m. - Michał Hordecki,
   II m. - Emilia Pawicka,
   III m. - Ignacy Hordecki,
Wyróżnienia: Patrycja Filipowicz, Agata Cichocka, Franciszek Molendowski, Lena Glumińska.
Klasa V:
   I m. - Amelia Bosa,
   II m. - Dawid Oleszak,
   III m. - Gabriela Ospałek.
Klasa VI:
   I m. - Maksymilian Zjawin,
   II m. - Hubert Wasielewski,
   III m. - Filip Kosmala.
Klasa VII:
   I m. - Mikołaj Porzegowiak,
   II m. - Julia Bentka,
   III m. - Lena Baumert.  
(Info: p. Jolanta Niklas)

17. 12. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Kościanie ogłosiło konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W tym roku prace były zgłaszane za pośrednictwem szkół. W konkursie wzięły udział 343 osoby - uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu Powiatu Kościańskiego.
Nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie zostały przekazane do szkół. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali zestawy klocków lego i zabawki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali świąteczne poduszki - maskotki.
Nagrodzeni w konkursie uczniowie Naszej Szkoły:
    I m. Martyna Zielińska,
    III m. Lena Łaszczyńska.
Wśród wyróżnionych znaleźli się: Vasyłyna Bubłyk, Nadia Frankiewicz, Emilia Giers, Nikola Kubiak, Gabrysia Kwaśniewska, Zosia Lewczyk, Wiktoria Molendowska, Zuzia Nowak, Agata Pawlicka, Hanna Szymendera, Oskar Żuchowski.  
(Info i foto: Starostwo Powiatowe w Kościanie)

13. 12. 2021
S Z C Z E P I E N I A
Od 12-13 grudnia 2021 r. e-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat jest automatycznie wystawiane, z chwilą skończenia przez Twoją pociechę 5 lat. Co, jeśli Twoje dziecko nie ma automatycznie wystawionego e-skierowania przez nasz system? W takiej sytuacji lekarz w punkcie szczepień może wystawić e-skierowanie - pod warunkiem, że dziecko skończyło 5 lat.
Rejestracja dzieci w wieku 5-11 lat jest możliwa od 14 grudnia 2021 r.  Zobacz więcej
(Info i plakat: Urząd Miejski Kościana)

13. 12. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj, tj. 13.12.2021 klasy 5a i 5d wybrały się na wycieczkę do Lawendowej Manufaktury w Kleszczewie. Odbyły się tam plastyczne warsztaty, podczas których uczniowie wykonali techniką decoupage świąteczne ozdoby - choinki i bombki. Podczas wyjazdu był też czas integracji przy wspólnym stole i zimowych zabaw w śniegu. To był bardzo mile spędzony wspólny czas.
(Info i foto: p. Daria Kaczór-Boś i wychowawczynie klas 5a i 5d)

09. 12. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 8 grudnia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego odbyła się 21. edycja konkursu gwarowego dla uczniów szkół podstawowych całego powiatu (i nie tylko). Jego głównym celem jest popularyzacja gwary wielkopolskiej wśród młodzieży.
Konkurs przebiegał w dwóch częściach: pisemnej i ustnej. Oba etapy polegały na uzupełnianiu tekstów i wyjaśnianiu znaczeń słów, zwrotów i wyrażeń gwarowych. W pierwszej części uczestnicy pisali test dotyczący gwary. Później sześciu uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów, wzięło udział w drugim etapie konkursu i przystąpiło do ścisłego finału. Ich zadanie polegało na ustnej odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzącego. O zwycięstwie zadecydowała suma punktów zdobytych w części pisemnej i ustnej.
W konkursie zwyciężyła Anna Firlej, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie; II m. zajęła Agata Feldgebel, uczennica Szkoły Podstawowej w Wielichowie; III m. zajęła Zofia Skorczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie; IV m. - Maria Skoracka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie i Agata Drożdżyńska, uczennica Szkoły Podstawowej w Wielichowie; V m. - Aleksandra Woźna, uczennica Szkoły Podstawowej w Wielichowie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Zostały one ufundowane przez: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostę Powiatu Kościańskiego, Burmistrza Miasta Kościana, Radę Miejską Kościana, Burmistrza Miasta i Gminy Czempiń, Szkołę Podstawową nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie.
Patronat medialny nad konkursem gwarowym corocznie obejmuje "Polskie Radio Poznań" i Gazeta Kościańska, czego efektem są liczne informacje w mediach o konkursie odbywającym się w naszym mieście. Nasz konkurs jest bardzo ciekawy i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 20 uczniów z 9 szkół powiatu kościańskiego i nie tylko. Konkurs gwarowy skłania uczniów do poznawania gwary wielkopolskiej, ale jest również dla nich okazją do dobrej zabawy.  Zobacz test
(Info i foto: p. Zbigniew Majchrzak)

09. 12. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Z przyjemnością informuję, że w jesiennych konkursach Samorządu Uczniowskiego nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Konkurs "Jesienny obraz" dla uczniów klas I-III:
   I m. Gabriela Piechota IIIa
   II m. Emilka Landzwojczak IIa
   III m. Emilka Kolańczyk Ib
Konkurs "Jesienny wiersz" dla uczniów klas IV-VIII:
   I m. Oliwia Kubiak IVd
   II m. Katerina Yaremenko VIa
   III m. Michał Murcha IVb
Gratulujemy. Nagrody przekażemy wychowawcom.  Przeczytaj wiersz Oliwii Kubiak
(Info: p. Arleta Linke)

08. 12. 2021
List do Świętego Mikołaja
Kościański Ośrodek Kultury ogłasza literacki konkurs świąteczny - napisz list do Świętego Mikołaja. Nieważne, czy masz 5, 18, czy 46 lat - Święty Mikołaj z niecierpliwością czeka na wasze listy, wszystkie! Te długie i te krótkie. Listy prosto z serca, szczere i przepełnione wdzięcznością.
Konkurs ma charakter otwarty, wziąć udział może każda zainteresowana osoba. Na autorów najpiękniejszych prac czekają nagrody pieniężne i słodycze. Zobacz więcej
(Info i plakat: KOK Kościan)

06. 12. 2021
Mikołajki 2021
Mimo sędziwego wieku Św. Mikołaj ma się całkiem nieźle i pojawił się dzisiaj w naszej szkole w postaci poprzebieranych uczniów.
Mikołajki - tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy.
Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim słodycze.
Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod różnymi nazwami: Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania), Sinterklass (Holandia). Z Holandii zachowały się zapisy o wystawianiu butów przy kominku. W Czechach dzieci wieszały skarpety na ramach okiennych, a w Austrii kładły buty na parapecie. W Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie.  Zobacz więcej
(Info i foto: p. Arleta Linke, p. Ewa Rydzewska, Grzegorz Kaźmierczak, Zuza Buszkiewicz, wychowawczynie klas 1 - 3.)

02. 12. 2021
Młodsze pokolenie starszemu pokoleniu
Od 18 lat nasza szkoła organizuje akcje charytatywne. W tym roku akcja przebiegać będzie pod hasłem: " Młodsze pokolenie starszemu pokoleniu z szacunkiem i wdzięcznością". W trudnym czasie pandemii bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Prosimy, abyście przynosili do szkoły wymienione w załączniku produkty spożywcze i środki czystości, które trafią do najbardziej potrzebujących osób. Dary składamy w pojemnikach przy pokoju nauczycielskim.
Akcja trwa do 17 grudnia 2021 r.
Przyłącz się! Pamiętaj, że "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli". Zobacz więcej
(Info i foto: p. Ewa Rydzewska i Samorząd Uczniowski)

29. 11. 2021
Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 26 i 27 listopada 2021 r. odbyła się ogólnopolska akcja charytatywna - zbiórka żywności. Akcja została zorganizowana pod hasłem "Święta godne, a nie głodne!". Organizatorem zbiórki żywności na naszym terenie był Związek Stowarzyszeń Bank Żywności Leszno przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną "Patrzmy Sercem".
W zbiórce uczestniczyło 63 wolontariuszy z naszej szkoły - uczniów klas ósmych, którzy w Kauflandzie oraz Biedronce na ul. Poznańskiej zachęcali osoby robiące zakupy do przyłączenia się do akcji. Wolontariusze byli tak skuteczni w swoich działaniach, że wielu klientów supermarketów przekazywało jakiś produkt żywnościowy, dzięki czemu kosze bardzo szybko się zapełniały.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas. Zobacz więcej
(Info i foto: p. Elżbieta Isbrandt)

26. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wielu uczniów przyniosło swoje ulubione maskotki. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę, w której można była wykazać się znajomością bajek o misiach. Ci, którzy poprawnie udzielili odpowiedzi na pytania, otrzymywali lizaka. Na pierwszej długiej przerwie zrobiono zdjęcie grupowe, na którym znaleźli się uczniowie i ich pluszowe misie. Zobacz więcej
(Info i foto: Julia Hordecka, uczniowie Samorządu Uczniowskiego i wychowawczynie klas I - III)

26. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 25 listopada odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentanci naszej szkoły zajęli drugie m.. W skład zespołu weszli Joachim Wieszczeczyński VIIId, Tomasz Karpiuk VIIIe, Marcin Owsianny VIIIe, Adam Skowronek VIIIe, Łukasz Lewandowski VIIIb, Cyprian Brzozowski VIIIb, Jakub Kuik VIIIa. Gratulacje dla całej ekipy!
(Info i foto: p. Zbigniew Pawlak)

25. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 25. 11. 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w Unihokeju Dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Poziom zawodów był wysoki i wyrównany i zakończył się równą liczbą punktów dla każdej z rywalizujących szkół. O zwycięstwie zatem zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły II m.. Gratulacje dla wspaniałych zawodniczek.
Skład drużyny: Maja Przybylska, Amelia Kruk, Gabriela Kulmajer, Anika Ciszak-Kaźmierska, Maria Klabińska, Maja Józefowska, Maja Walenciak, Katarzyna Kazukiewicz.
(Info i foto: p. Barbara Bąk)

24. 11. 2021
Drodzy Rodzice!
Serdecznie zapraszamy 16 grudnia 2021 r. tj. w czwartek na Kiermasz Świąteczny. Kiermasz odbędzie się na parterze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. W sprzedaży dostępne będą ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców. Chcielibyśmy Państwa zachęcić, a jednocześnie gorąco poprosić, aby włączyli się Państwo w czynny udział w kiermaszu. Rzeczy prosimy wycenić i przynieść do wychowawcy.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły, a także wsparcie zbiórki dla "Serduszka Oskarka" z Kokorzyna.
Serdecznie dziękujemy, za życzliwość i pomoc.
Kiermasz odbędzie się w reżimie sanitarnym, według harmonogramu:
   klasy 1 - 4   17.00 - 18.00
   klasy 5 - 8   18.00 - 19.00
(Info: p. Weronika Kubańda)

17. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 17. 11. 2021 r. w Krzywiniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Nasze dziewczyny zajęły I m.. Skład drużyny: Julia Pawlak, Julia Krawczyk, Anna Bąk, Wiktoria Łukowiak, Julia Walkowiak, Patrycja Radoła, Amelia Drzymała.
Gratulacje dla naszych dzielnych zawodniczek.
(Info i foto: p. Barbara Bąk)

16. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie SP 4 zajęli I m. w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży. Szkołę reprezentowali: Cyprian Brzozowski, Konrad Marciniak, Wiktor Kaczmarek, Wojciech Poprawski, Łukasz Lewandowski, Kamil Lewandowski, Piotr Ławniczak, Łukasz Brzeziński i Adam Skowronek.
(Info i foto: p. Piotr Sołtysiak)

15. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wzięło udział 132 uczniów. 92 osoby poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania konkursowe. Komisja wylosowała pięcioro uczniów, którzy otrzymają niespodzianki. Są to:
Maria Kaźmierczak kl. IVa, Natalia Cybulska kl. IVc, Julia Mielcarek kl. IVd, Nataniel Banaszyk kl. VIb i Jędrzej Kościański kl. VIIIb.
Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone uczniom 18 listopada 2021 r.
(Info: p. Ewa Rydzewska)

11. 11. 2021
Narodowe Święto Niepodległości
Nasza szkoła, jak co roku, wzięła udział w akcji MEiN "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2021 r. wszystkie klasy przerwały trwające lekcje i równo o 11:11 uroczyście odśpiewały hymn narodowy.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
(Info i foto: p. Daria Kaczór-Boś)

10. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie SP 4 zajęli I m. w Mistrzostwach Miasta Kościana w halowej piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży. Zespół wystąpił w następnym składzie: Cyprian Brzozowsk,i Konrad Marciniak, Wiktor Kaczmarek, Łukasz Lewandowski, Kamil Lewandowski, Wojciech Poprawski, Piotr Ławniczak, Adam Skowronek, Łukasz Brzeziński.
(Info i foto: p. Piotr Sołtysiak)

09. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Nasi uczniowie zajęli III m. w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej w Igrzyskach Dzieci. Drużyna wystąpiła w następnym składzie: Jakub Walenciak, Jędrzej Trąbka, Dawid Krysiak, Dawid Łupicki, Bartosz Skowronek, Franciszek Horla, Kuba Kużdowicz, Frank Kędzia.
(Info i foto: p. Piotr Sołtysiak)

08. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
"Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek" obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Tego właśnie dnia nasza szkoła zamieniła się w baśniową krainę. Na propozycję Samorządu Uczniowskiego odpowiedziało wielu uczniów. Na korytarzach można było zobaczyć: Czerwonego Kapturka, Shreka, Pippi Langstrump, wróżki, księżniczki. Uczniowie wykazali się kreatywnością w tworzeniu strojów. Dodatkową atrakcją był konkurs na znajomość treści bajek i baśni. Uczestnicy konkursu, którzy poprawnie odpowiedzieli na 10 pytań, wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Wszyscy doskonale się bawili.  Zobacz więcej
(Info: p. Arleta Linke, foto: Samorząd Uczniowski)

08. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie informuje o terminach zebrań z rodzicami.
Klasy 1 - 3,  Klasy 4 - 8

06. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W piątek, 5 listopada 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Dzieci. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktor Mejza, Jakub Durzyński, Jakub Botuliński, Wojciech Barwiński, Jeremiasz Wieszczeczyński, Alan Kubiak, Nikodem Szwajerek oraz Sasza Motylski zajęła drugie m.. Warto nadmienić, że do wygranej zabrakło bardzo niewiele, gdyż o zwycięstwie decydował bilans strzelonych bramek - rywale wyprzedzili nas o jedno trafienie. Mimo to brawa i gratulacje dla całego zespołu!
(Info i foto: p. Zbigniew Pawlak)

05. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 05. 11. 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w Unihokeju Dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Nasze uczennice w składzie: Amelia Drzymała, Patrycja Radoła, Julia Pawlak, Anna Bąk, Julia Krawczyk, Julia Walkowiak i Wiktoria Łukowiak wywalczyły I m. i tym samym awansowały do zawodów powiatowych. Gratulacje dla zawodniczek.
(Info i foto: p. Barbara Bąk)

05. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Nasi uczniowie zajęli I m. w Mistrzostwach Miasta Kościana w halowej piłce nożnej w Igrzyskach Dzieci. Zespół reprezentowali: Jakub Walenciak, Dawid Krysiak, Jędrzej Trąbka, Wiktor Mierzyński, Dawid Łupicki, Bartosz Skowronek, Frank Kędzia, Kuba Kużdowicz i Franciszek Horla.
(Info i foto: p. Piotr Sołtysiak)

02. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Rostrzygnięty został szkolny konkurs fotograficzny "Przyroda naszego miasta w obiektywie". Drogą elektroniczną 31 uczniów naszej szkoły przysłano 99 fotografii, które można zobaczyć tutaj. Wybór najlepszych, najciekawszych i najbardziej interesujących zdjęć był bardzo trudny. Prace zostały ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody a laureaci dodatkowe gadżety ufundowane przez Dyrekcję szkoły, Samorząd Uczniowski i Spółdzielnię Uczniowską "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Najciekawsze zdjęcia umieszczone będą w kalendarzu szkolnym na 2022 r. Gratulujemy!!! Nagrody 8 listopada 2021 r. wręczy pan dyrektor Zbigniew Majchrzak.

Jan Zakrzewski
kl. VIId

Aleksandra Dojcz
kl. Vd

Emilia Pawicka
kl. IVb

Oliwia Matuszczak
kl. VIIId

Kateryna Yaremenko
kl. VIa

Alicja Przymuszała
kl. Vd

02. 11. 2021
Dzień Postaci z Bajek
Samorząd Uczniowski 5 listopada 2021 r. organizuje Dzień Postaci z Bajek. Każdy, kto ma ochotę, przebiera się za bajkową postać.
Tego dnia również będzie można wziąć udział w konkursie na znajomość baśni i bajek. Na parterze szkoły za symboliczną złotówkę Samorząd Uczniowski będzie oferował karty konkursowe z pytaniami. Wśród prawidłowych odpowiedzi będą losowane nagrody rzeczowe.

02. 11. 2021
Konkursy Samorządu Uczniowskiego
1. Konkurs literacki - wiersz o jesieni. Konkurs adresowany jest dla uczniów klas 4-8, należy zapisać tekst na kartce A4, zapis komputerowy. Prace przekazujemy do 30 listopada opiekunkom Samorządu Uczniowskiego: p. Ewie Rydzewskiej lub p. Arlecie Linke.

2. Konkurs plastyczny - jesienny obraz. Konkurs adresowany jest dla uczniów klas 1-3. Należy na formacie A4 dowolną techniką wykonać obraz jesieni. Prace dostarczamy wychowawcom klas. Z każdej klasy do etapu szkolnego przechodzą dwie prace wybrane przez wychowawcę klasy wraz z uczniami. Termin składania prac do wychowawcy - 30 listopada.

01. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa "ścigają się" w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020 r. zajęliśmy pierwsze m. w rankingu!
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. My również bierzemy w niej udział!
Nasza szkoła uczestniczyła w CodeWeek - Europejskim Tygodniu Kodowania od poniedziałku 18 października 2021 do piątku, 22 października 2021.
W ramach CodeWeek, odbyły się na lekcjach informatyki zajęcia warsztatowe z kodowania w klasach 4-8.  Zobacz więcej
(Info i foto: p. Małgorzata Stanisławska)

01. 11. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 26 października 2021 r. odbył się etap Mistrzostw Powiatowych w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach. Naszą szkołę reprezentowali:
  - w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej:
   * turniej indywidualny chłopców: Mateusz Grzelczyk, Jakub Kaminski, Joachim Wieszczeczyński,
   * turniej indywidualny dziewczynek: Aleksandra Drabik, Nadia Gronostaj, Lena Jankowska,
  - w kategorii Igrzysk Dzieci: Jakub Durzyński, który zdobył III m.. Gratulujemy!
Każdy uczestnik brał udział w pięciu rundach. Było wiele emocji i dużo dobrej zabawy.
Fotoreportaż i szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie: http://www.tecza.hg.pl/2021/wims/index.htm.  Zobacz więcej
(Info i foto: p. Małgorzata Stanisławska)

29. 10. 2021
... Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej ...
Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy VIb udali się jak co roku na kościańskie cmentarze, aby upamiętnić zmarłych pracowników naszej szkoły i zapalić symboliczne znicze.
Pamiętamy ...
(Info i foto: p. Arleta Linke)

29. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Z uwagi na bardzo dużą ilość przesłanych zdjęć, wyniki konkursu fotograficznego "Przyroda naszego miasta w obiektywie" podane zostaną 2 listopada 2021 r.

25. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
22 października 2021 r. na pierwszej długiej przerwie odbyły się tańce zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wielu uczniów wzięło udział w wspólnej zabawie na dużym boisku szkolnym. Z dużym zaangażowaniem tańczyli Belgijkę. Była to świetna okazja do spędzenia czasu na wolnym powietrzu.  Zobacz więcej
(Info i foto: p. Ewa Rydzewska)

24. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 22 października 2021r. odbyły się w Śmiglu Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w tenisie stołowym drużynowo. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowali Wojciech Przygocki (VIId), Antoni Aleksandrzak (VIId) oraz rezerwowy Wojciech Poprawski (VIIIb). Na tym etapie rywalizacji nasi sportowcy zakończyli udział w tegorocznych zmaganiach, podejmując walkę w turnieju stojącym na bardzo wysokim poziomie i zajmując czwarte m. w powiecie. Gratulujemy ambitnej postawy podczas całego turnieju.
(Info i foto: p. Zbigniew Pawlak)

20. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Szkolne Koło PCK ogłasza zbiórkę karmy dla psów i kotów Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Kościanie. Karmę prosimy dostarczać do Szkoły Podstawowej nr 4 do sali nr 10. Uczniowie klas I - III przynoszą karmę do swoich sal w Kiełczewie. Akcja trwa do 5 listopada.
(Info i foto: p. Beata Pawłowska-Wach)

17. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Fotorelacja z 55 Rajdu Kościańska Jesień nad Obrą. Stara Przysieka Druga.  Zobacz więcej
(Foto: Joachim Wieszczeczyński)

15. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 15 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w tenisie stołowym drużynowo. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Antoni Aleksandrzak (VIId), Wojciech Przygocki (VIId) oraz rezerwowy Wojciech Poprawski (VIIIb) wywalczyła pierwsze m. (bez straty seta) i awansowała do zawodów powiatowych. Gratulujemy zwycięstwa całej trójce!.
(Info i foto: p. Zbigniew Pawlak)

13. 10. 2021
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pan dyrektor Zbigniew Majchrzak, przewodniczący Rady Rodziców p. Artur Molendowski i ksiądz proboszcz Czesław Małycha złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia pomyślności, zdrowia oraz realizacji wszystkich swoich niespełnionych planów oraz dziękowali za ciężką pracę, poświęcenie i trud włożony w wychowanie uczniów. Uroczystość uświetnił program artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, przygotowany pod kierunkiem p. Arlety Linke i p. Darii Kaczór-Boś.
Fotorelacja z uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Zobacz więcej

12. 10. 2021
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
14. 10. 2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim pracownikom oświaty
pragniemy złożyć najlepsze życzenia
zdrowia, pomyślności w życiu osobistym
oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.
Niech Państwa praca
na rzecz młodego pokolenia
przynosi jak najlepsze owoce
oraz daje satysfakcję z realizowanych misji,
jaką niewątpliwie jest troska o wychowanie
i wykształcenie dzieci i młodzieży.

Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej nr 4
im. Mariana Koszewskiego w Kościanie
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

10. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
410 kg kasztanów, baterie, nakrętki, używana odzież - to efekt kolejnej zbiórki dla Marysi z Brenna. Uczniowie klas 1-3 kolejny raz stanęli na wysokości zadania i przybliżyli chorą dziewczynkę do celu, jakim jest zakup leku za 9,5 miliona złotych. Wielkie brawa dla wszystkich osób zaangażowanych w zbiórkę!
(Info i foto: p. Inga Kasprzak)

05. 10. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołyDyrekcja szkoły, Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie organizuje konkurs fotograficzny "Przyroda naszego miasta w obiektywie". Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii wśród uczniów, kształcenie wyobraźni plastycznej i poczucia piękna, prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.
Zrób ciekawe zdjęcia prześlij je do nas na adres: konkursfoto.zs4@gmail.com.
Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Najlepsze zdjęcia będą umieszczone w kalendarzu szkolnym na 2022 r. Sponsorami nagród są: Dyrekcja szkoły, Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu
Tu na bieżąco można zobaczyć nadesłane zdjęcia  Zobacz zdjęcia

01. 10. 2021
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
Dnia 01.10. 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole w wyjątkowy sposób Międzynarodowy Dzień Muzyki. Wyjątkowo, ponieważ korytarz podczas przerw został wypełniony pięknymi muzycznymi dźwiękami, za które odpowiedzialni byli uzdolnieni uczniowie. Przez naszą szkolną publiczność została zauważona także różnorodność prezentacji - usłyszeliśmy brzmienie skrzypiec, pianina, sierszeńki, trąbki, ukulele, gitary klasycznej, gitary basowej, ukulele, a także wokale.
Gratulujemy wszystkim koncertującym muzycznej pasji!
Wystąpili:
Filip Jaśkowiak (7d), Dominik Skoracki (7d), Maria Skoracka (8c), Maria Jakubowicz (7c), Antonia Markiewicz (4a), Julia Posała (7a), Joachim Wieszczeczyński (8d), Helena Zawadzka (6a), Mariia Ivanhorodska (6a), Jędrzej Kościański (8b), Lena Przewoźniak (7b), Paula Nowak (6a).
 Zobacz zdjęcia
(Info i foto: p. Daria Kaczór-Boś)

29. 09. 2021
O G Ł O S Z E N I E
W środę 29. 09. 2021 r. na Stadionie Miejskim w Kościanie odbyły się powiatowe zawody w biegach sztafetowych - Festiwal Sztafet.
W Igrzyskach Dzieci:
W kategorii dziewcząt:
- sztafeta 4 x 100 m - zajęła 3 m. (Amelia Drzymała, Wiktoria Łukowiak, Julia Pawlak, Julia Walkowiak, Anna Bąk),
- sztafeta szwedzka - zajęła 5 m. (Patrycja Radoła, Lena Baumert, Maria Michałowska, Oliwia Włodarczak).
W kategorii chłopców:
- sztafeta 4 x 100 m - zajęła 3 m. (Leon Gronostaj, Bartek Skowronek, Wiktor Mejza, Sasza Motylski, Dawid Łupicki),
- sztafeta szwedzka - zajęła 3 m. (Wiktor Mierzyński, Bruno Bednarek, Dawid Krysiak, Jędrzej Trąbka).
W Igrzyskach Młodzieży:
W kategorii dziewcząt:
- sztafeta 4 x 100 - zajęła 3 m. (Katarzyna Michalik, Agata Bąk, Gabrysia Kulmajer, Antonina Wojciechowska),
- sztafeta szwedzka - zajęła 6 m. (Nadia Gronostaj, Amelia Kruk, Amelia Wodnicka, Maja Józefowska).
W kategorii chłopców:
- sztafeta 4 x 100 m - zajęła 2 m. (Joachim Wieszczeczyński, Tomasz Karpiuk, Wiktor Kądzielski, Łukasz Lewandowski, Jakub Kuik),
- sztafeta szwedzka - zajęła 2 m. (Maciej Ciseł, Mateusz Grzelczyk, Konrad Marciniak, Wojciech Poprawski).
Gratulujemy wszystkim naszym sportowcom!
(Info i foto: p. Barbara Bąk)

28. 09. 2021
D Z I E Ń   C H Ł O P C A
Drodzy Chłopcy!
Życzymy Wam:
By się spełniły Wasze życzenia,
by się ziściły Wasze marzenia,
by uśmiech gościł na Waszej twarzy,
byście zdobyli szczyt swoich marzeń.

Z okazji Waszego święta przyjmijcie życzenia od Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkich dziewczyn,
tych małych i tych dużych, ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie.
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego
Dnia 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopca. Wszyscy (Ci duzi, i ci mali) otrzymali życzenia i słodkiego lizaka.  Zobacz zdjęcia
(Info i foto: p. Ewa Rydzewska i Arleta Linke)

28. 09. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 23 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: Anna Bąk, Zuzanna Buszkiewicz, Julia Pawlak i Dawid Krysiak. Przewodniczącą SU na rok szkolny 2021/2022 została Maja Józefowska, uczennica klasy 8a. W zarządzie SU znaleźli się: Julia Hordecka, Maja Walenciak, Grzegorz Kaźmierczak, Joachim Wieszczeczyński. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
(Info i foto: p. Ewa Rydzewska i Arleta Linke)


25. 09. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Spontaniczna akcja charytatywna dla Marysi z Brenna zakończyła się sukcesem! W ciągu dwóch dni uczniowie klas I-III zebrali dla chorującej na SMA dziewczynki ogromną ilość baterii, nakrętek i makulatury. Najmłodsi członkowie szkolnej społeczności pokazali, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka.
(Info i foto: p. Inga Kasprzak)

21. 09. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2021/2022.  Kliknij tutaj

10. 09. 2021
NARODOWE CZYTANIE
W piątek 10 IX 2021 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku do czytania wybrano utwór Gabrieli Zapolskiej zatytułowany "Moralność pani Dulskiej". Uczennice klas VIIIa i VIIId: Maja, Kasia, Ola i Oliwia przygotowały fragment aktu I, scena III dramatu i prezentowały na lekcjach w klasach. Wcześniej poloniści zapoznali uczniów z treścią listu Prezydenta RP. Pod koniec lekcji w zeszytach uczniów odciśnięto okolicznościową pieczęć nadesłaną z Kancelarii Prezydenta RP.  
(Info i zdjęcia: Marietta Szymkowiak)

03. 09. 2021
X gra miejska
Na 2 października br. w Kościanie zaplanowana jest X edycja powstańczej gry miejskiej "Kryptonim Wolność". Ze względu na obostrzenia nie mogła odbyć się w lutym, mamy nadzieję że uda się ją bezpiecznie przeprowadzić w tym nowym terminie. Tego dnia Kościan zmieni się w powstańcze miasto sprzed ponad wieku, dziesiątki rekonstruktorów przypomną życie z początku XX wieku, ożyją koszary 37. pułku fizylierów, patrole pruskiego zaborcy przejmą kontrolę nad miastem. Gra nawiązuje do brawurowej akcji pod kryptonimem "Wolność", przeprowadzonej w nocy z 29 na 30 grudnia 1918r. przez Kościańską Rezerwę Skautową, gdy młodzi skauci wyzwolili miasto bez jednego wystrzału. Przypomina podchody, czy też bieg na orientację z elementami łamigłówek, szarad i fabułą odnoszącą się do historycznych wydarzeń, które mają bawić, ale i uczyć, jednocześnie upamiętniając historię Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Link do rejestracji drużyn:  Kliknij tutaj  (Info i plakat: Urząd Miejski Kościana)

03. 09. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie informuje o terminach zebrań z rodzicami.
Klasy 1 - 3,  Klasy 4 - 8

01. 09. 2021
O G Ł O S Z E N I E
"Wakacje się skończyły, czas na naukę". Dzisiaj odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Dyrektor szkoły p. Zbigniew Majchrzak i przybyli goście życzyli uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach i zawodach na jak najwyższym szczeblu. Dzisiaj odbyło się także uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Przysięgę przyjęła p. wicedyrektor Hanna Konieczna. Po złożeniu ślubowania, p. dyrektor Zbigniew Majchrzak "ołówkiem" każdego pierwszoklasistę pasował na ucznia.  Zobacz więcej

25. 08. 2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w środę 1 września 2021 r. w hali sportowej według harmonogramu:
   godz. 8:00 - klasy IV i VIII,
   godz. 10:00 - klasy I (na spotkanie zapraszamy jednego rodzica każdego ucznia ze względu na reżim sanitarny),
   godz. 12:00 - klasy II i III,
   godz. 12:30 - klasy V i VI,
   godz. 13:00 - klasy VII.
Uroczystość odbędzie się w warunkach reżimu sanitarnego.
Uczniowie wchodzą do szkoły bezpośrednio wejściem do hali sportowej od ul. Uczniowskiej.

23. 08. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej otrzymują podręczniki od szkoły. Należy kupić tylko podręczniki do religii.  Wykaz podręczników

19. 08. 2021
Szanowni Państwo!
Informujemy, że zebrania rodziców dotyczące organizacji roku szkolnego 2021/2022 odbędą się w hali sportowej (wejście od ulicy Uczniowskiej) 26 sierpnia 2021 roku (czwartek):
   - o godzinie 16.30 - oddziały przedszkolne,
   - o godzinie 18.00 - klasy I, II, III.
Na spotkanie zapraszamy jednego rodzica każdego ucznia ze względu na reżim sanitarny.
Uprzejmie prosimy rodziców o obecność.

28. 07. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Wykorzystajmy okres wakacyjny i zaszczepmy się. Kościan ma już 53,7% w pełni zaszczepionych mieszkańców, plasując się na 37. miejscu w rankingu najbardziej wyszczepionych gmin z całej Polski. Miasto zajmuje 1. m. w regionie leszczyńskim mając duże szanse na wygraną 1 mln złotych w konkursie regionalnym.
Wg Ministerstwa Zdrowia na dzień 27 lipca 2021 r. łącznie zaszczepione w naszym mieście są 12 743 osoby. Minimum jedną dawką zaszczepionych jest 14 135 osób, tj. 59,6 % mieszkańców.
W poszczególnych przedziałach wiekowych zaszczepionych minimum 1 dawką jest:
    - 12-19 lat - 741 os.
    - 20-39 lat - 3 399 os.
    - 40-59 lat - 4 604 os.
    - 60-69 lat - 2 743 os.
    - 70+ - 2 648 os.
Zachęcamy do przystępowania do szczepień przeciw Covid-19. Dla zaszczepionych atrakcyjne nagrody w loterii. Więcej na temat loterii na stronie:  https://www.gov.pl/web/loteria.
Przypominamy kontakty do punktów szczepień w Kościanie:  Wykaz numerów do punktów szczepień.

Zarejestruj się na szczepienie, a po szczepieniu na loterię poprzez:
  - infolinię 989
  - pacjent.gov.pl
#SzczepimySięWygrywamy! (Info i plakat: Urząd Miejski Kościana)

26. 07. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Wczoraj, tj. 25.07.2021 r. odbył się w Sławie finał XXI Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy". Wystąpiła w nim uczennica naszej szkoły, Gabrysia Ospałek (4d). Młodej wokalistce udało się wyśpiewać w swojej kategorii wiekowej II m.. Gabrysia uczęszcza na kółko wokalne w naszej szkole. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów (był to pierwszy występ wokalny Gabrysi).
(Info i foto: p. Daria Kaczór-Boś)

15. 07. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Kościański Telefon Zaufania świadczy pomoc doraźną, anonimową dzieciom i młodzieży, które przeżywają trudności natury moralnej, społecznej lub psychologicznej i potrzebują wsparcia. Adresatami usług są dzieci i młodzież szkół prowadzonych przez Gminę Miejską Kościan oraz powiat kościański, które dotknięte są trudnymi, osobistymi problemami i nie chcą lub też nie mogą zwrócić się do rodziny lub innych osób bliskich. Pomoc ta jest nieodpłatna. Rozmowy telefoniczne prowadzone są przez psychologów.  Zobacz więcej informacji  lub na stronie  koscian.pl

05. 07. 2021
O G Ł O S Z E N I E
Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.
Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.
Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.
Więcej informacji na stronie:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Wykaz punktów szczepień:  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/"


A R C H I W U M

2009/2010    2010/2011    2011/2012    2012/2013    2013/2014    2014/2015
2015/2016    2016/2017    2017/2018    2018/2019    2019/2020    2020/2021

e-mail