10. 01. 2019
Z M I A N Y   W  P L A N A C H   L E K C J I
Uwaga!!! W klasach IVb, IVc, IVd, Va, Vb, Ve, VIb, VIIa, VIIb, VIId, VIIIa, VIIIb, VIIIc oraz IIIa gim. korekta planu lekcji. Zmiana obowiązuje od poniedziałku 28 stycznia 2019 r. W iDzienniku możesz zobaczyć i wydrukować aktualne plany lekcji dla wszystkich oddziałów na rok szkolny 2018/2019.  Sprawdź

10. 01. 2019
F E R I E   Z I M O W E
Od 14 stycznia 2019 r. rozpoczynają się ferie zimowe. Ferie są po to abyście odpoczywali, bawili się, realizowali swoje zainteresowania, na które w okresie nauki często brakuje Wam czasu. BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE ale pamiętajcie tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Wam cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie bezpiecznie. Zobacz więcej

08. 01. 2019
F E R I E   Z I M O W E   2 0 1 9
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (14 - 18 stycznia 2019 r.) w szkole planowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne. Dla każdej grupy planowane są zajęcia na basenie, lodowisku, ściance wspinaczkowej, hali sportowej oraz wyjazd do Śmigla na kręgielnię oraz plac zabaw, dla 2 grup wyjazd do Nadleśnictwa do Racotu.
Program zajęć sportowo-rekreacyjnych "Ferie zimowe 2019 w czwórce"
 zobacz tutaj

07. 01. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Logo MENUwaga Rodzice uczniów klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.
Materiały informacyjne dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/20 przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej znajdziecie tutaj.
W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami ze strony Rodziców oraz Uczniów, przypominamy, że do ich dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół oraz wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pytania można kierować na adres mailowy: rekrutacja@men.gov.pl lub rekrutacja@ko.poznan.pl

07. 01. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołyRada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie serdecznie zaprasza na zabawę karnawałową, która odbędzie się 23 lutego 2019 r. o godz. 20.00 na sali w Sanatorium w Kościanie. Wieczór umili zespół CHAMIOŁA BAND. Więcej informacji tutaj

06. 01. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Przed świętami Bożego Narodzenia po raz XI odbył się konkurs Starostwa Powiatowego w Kościanie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 483 prac. Komisja nagrodziła 80 prac w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulacje i nagrody wręczyła Iwona Bereszyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu i Henryk Bartoszewski, Starosta Kościański. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kościanie. Poza nagrodzonymi i wyróżnionymi dziećmi wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Do gratulacji przyłączył się obecny na sali św. Mikołaj i pani Mikołajowa. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu uświetnił występ chóru "MUZA" ze SP nr 3 w Kościanie.
Nagrodzeni i wyróżnieni byli również uczniowie naszej szkoły.
W kategorii kl. I-III SP: II m. - Kacper Szot z kl. Ib, wyróżnienie - Lidia Kaczor z kl. Ib.
W kategorii kl. IV-VI SP: I m. - Kacper Józefowski z kl. Vb, I m. - Maciej Ciseł z kl. Vc oraz III m. - Nikola Frąckowiak z kl. IVc.  
Zobacz więcej  (Info: Renata Olejniczak, fot. Brygida Józefowska)

27. 12. 2018
W I G I L I A   2 0 18
W Betlejem wielka radość się dzieje...
"To Wigilia - noc oczekiwania,
Pierwsza gwiazdka rozjaśnia mrok.
Czas dobroci i życzeń składania,
Każdy czeka na nią cały rok."
 
Tak śpiewali uczniowie klasy 1d podczas świątecznego spotkania z rodzicami. Uczniowie zaprezentowali jasełka "W Betlejem". Występ uświetnił zespół SOLI DEO, którego opiekunem jest pani Brygida Józefowska. Nie obyło się bez łez wzruszeń i słów podziękowań. Mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. (Info: Małgorzata Drozda)

23. 12. 2018
B O Ż E   N A R O D Z E N I E
Marzeń o które warto walczyć.
Radości, którymi warto się dzielić,
Przyjaciół z którymi warto być
I nadziei bez której nie da się żyć.
Wszystkiego najlepszego,
szczęścia wyśnionego,
Zdrowia, radości i dużo miłości.
Bądźcie zawsze uśmiechnięci.
Niech Wam się spełnią wszystkie życzenia,
A przede wszystkim najskrytsze marzenia.

23. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołyW grudniu odbył się dwuetapowy szkolny "Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS" dla wszystkich uczniów klas VII. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy zaprezentowali największą wiedzę na temat choroby aids i zachowań ryzykownych oraz profilaktyki. Następujący uczniowie zostali zwycięzcami konkursu i otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców:
   - I miejsce Karol Cieślak z klasy VIIc i Jakub Jąder z klasy VIIb,
   - II miejsce Liliana Bąk z klasy VIIa,
   - III miejsce Paula Mikołajczak z klasy VIId. Gratulujemy!

20. 12. 2018
W oddziałach przedszkolnych
Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego "Kangurki" wybrały się do Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie, aby uświetnić Wigilię niepełnosprawnych. Dzieci wystąpiły w repertuarze kolędowym oraz zatańczyły do świątecznej piosenki. Za występ zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz upominkami, przygotowanymi przez widzów. Za możliwość pokazania się publiczności dziękujemy p. Michałowi Ławniczakowi, tacie Filipa z naszej grupy, z którego inicjatywy został zorganizowany występ. Naszym małym artystom bardzo się podobało ;) Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

17. 12. 2018
W I G I L I A   2 0 18
"Są święta w naszym kalendarzu
najdroższe i najbliższe
bo wywołują falę marzeń
najczulszych i najmilszych"
 
Tradycyjne, wigilijne spotkanie pracowników i uczniów w Naszej Szkoły. Wśród przybyłych gości byli: Burmistrz Miasta Kościana - p. Piotr Ruszkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta - p. Maciej Zielonka, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców - p. Katarzyna Kuta oraz proboszcz - ks. Czesław Małycha.
Serdeczne życzenia przybyłym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku złożyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie p. Emilia Grajewska-Banaszak i zaproszeni goście. Tradycyjnie też złożono życzenia i wręczono upominki uczestniczącym w spotkaniu podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.
Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. IIIA gim. pod kierunkiem pani Arlety Linke. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie kl. VIIa przygotowani przez pana Macieja Zielonkę. Aktorom gratulujemy i dziękujemy za wprowadzenie nas w świąteczny klimat.  
Zobacz więcej

16. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 13 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego „MISIE” wybrały się na pobliską pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją Urzędu Pocztowego oraz pracą listonosza. Wizyta na poczcie była także okazją do wysłania kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi do dzieci z innych przedszkoli w Polsce. Każde dziecko miało możliwość przyklejenia znaczka i wrzucenia listu do skrzynki pocztowej. (Fot. Agnieszka Pawlak)

16. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
W środę 12.12.2006 reprezentacja Naszej Szkoły zagrała w Krotoszynie w Finale Wojewódzkim w halowej piłce nożnej. Już sam awans do finału to duży sukces. Turniej finałowy nie ułożył się pomyślnie dla naszej drużyny, po przegranych ze szkołami z Konina i Obornik oraz remisach z Nowymi Skalmierzycami i Trzcianką Nasza drużyna zajęła VIII miejsce w województwie. Skład drużyny: Mikołaj Siejek, Kacper Maciejewski, Hubert Schwarz, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Paweł Ratajczak, Filip Przybyła, Nikodem Kurowski, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtlowiak)

16. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce w XX Gwiazdkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kościańskiego. Mikołaj Siejek Najlepszym bramkarzem Turnieju. Skład drużyny: Mikołaj Siejek, Hubert Schwarz, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Paweł Ratajczak, Nikodem Kurowski, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtlowiak)

16. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Reprezentacja Naszej Szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w siatkówce chłopców, które odbyły się 7 grudnia w SP 2. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili Hugo Zborowski, Kacper Maciejewski, Adam Aleksandrzak, Paweł Ratajczak, Igor Lajszner, Kamil Jankowiak, Igor Napierkowski, Mikołaj Siejek, Igor Żeganowski, Filip Przybyła. Gratulujemy!!! (Fot. Zbigniew Pawlak)

16. 12. 2018
W oddziałach przedszkolnych
Dnia 5 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Na początek dzieci obejrzały zabawne przedstawienie teatralne o tradycjach bożonarodzeniowych, po czym zjadły drugie śniadanie i udały się na warsztaty plastyczne, aby udekorować bombki. Na zakończenie odwiedziliśmy obory ze zwierzętami wiejskimi oraz obejrzeliśmy maszyny rolnicze i powozy.  Zobacz więcej (Fot. Agnieszka Pawlak)

08. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj, 8 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie odbyła się XVIII edycja konkursu gwarowego dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych całego powiatu (i nie tylko). Jego głównym celem jest popularyzacja gwary wielkopolskiej wśród młodzieży.
Tegoroczny konkurs miał wyjątkowy charakter, ponieważ był poświęcony 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji gościliśmy na konkursie członków Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Konkurs przebiegał w dwóch częściach: pisemnej i ustnej. Oba etapy polegały na uzupełnianiu tekstów i wyjaśnianiu znaczeń słów, zwrotów i wyrażeń gwarowych. W pierwszej części uczestnicy pisali test dotyczący gwary. Później sześciu uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów, wzięło udział w drugim etapie konkursu i przystąpiło do ścisłego finału. Ich zadanie polegało na ustnej odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzącego. O zwycięstwie zadecydowała suma punktów zdobytych w części pisemnej i ustnej.
W konkursie zwyciężył Oskar Krawczyk, uczeń Szkoły Podstawowej w Wielichowie; II miejsce zajęła Marta Brygier, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie; III miejsce zajęła Magdalena Jankowiak, uczennica Szkoły Podstawowej w Wielichowie; IV miejsce - Roksana Ratajczak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie; V miejsce - Aleksandra Olejnik, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie; VI miejsce - Kamila Grzegorczyk, uczennica Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Zostały one ufundowane przez: Wojewodę Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starostę Powiatu Kościańskiego, Burmistrza Miasta Kościana, Radę Miejską Kościana, "Polskie Radio Poznań" i Muzeum Regionalne w Kościanie.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż patronat medialny nad konkursem gwarowym corocznie obejmuje "Polskie Radio Poznań" i Gazeta Kościańska, czego efektem są liczne informacje w mediach o konkursie odbywającym się w naszym mieście. Nasz konkurs jest bardzo ciekawy i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 42 uczniów z 15 szkół powiatu kościańskiego i nie tylko. Konkurs gwarowy skłania uczniów do poznawania gwary wielkopolskiej, ale jest również dla nich dobrą zabawą i okazją do zdrowej rywalizacji.
 Zobacz więcej  Rozwiąż test

08. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 29 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Uczennice klasy III c gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Beatą Pawłowską-Wach zorganizowały wieczór wróżb. Wszyscy doskonale się bawili przy muzyce DJ. Wróżbom i dobrej zabawie towarzyszyła radość i uśmiech wszystkich uczestników. Zobacz więcej (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

06. 12. 2018
W klasie II c
21 listopada klasa IIc gościła na zajęciach panią Joannę Ścigacz, która zapoznała dzieci z gitarą oraz pokazała wiele ciekawych zabaw muzycznych. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy!
5 grudnia klasa odwiedziła sklep z zabawkami "KAJTEK", gdzie dzieci mogły poznać świat grawitacji z zabawką GraviTrax. Uczniowie budowali pełne akcji ścieżki, za pomocą elementów modułowych. Były też upominki w postaci puzzli i figurek Play Mobil. Dziękujemy za zaproszenie. 
Zobacz więcej (Fot. Inga Kasprzak)

06. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Św. Mikołaj ma się całkiem nieźle i pojawił się dzisiaj w naszej szkole w postaci poprzebieranych uczniów.
Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod różnymi nazwami: Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania), Sinterklass (Holandia). Z Holandii zachowały się zapisy o wystawianiu butów przy kominku. W Czechach dzieci wieszały skarpety na ramach okiennych, a w Austrii kładły buty na parapecie. Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie.
 Zobacz więcej

05. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 4 grudnia w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty zdobienia zakładek do książek metodą decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetek papierowych. Dziewczynom gratulujemy pomysłów i wykonania. (Fot. Arleta Linke)

04. 12. 2018
P O M Ó Ż M Y   T O S I
Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę pieniędzy na leczenie Tosi, uczennicy piątej klasy Naszej Szkoły. Pieniądze zbieramy do 14 grudnia 2018 r. Antonina ma nowotwór kości z przerzutami na płuca. Szybka interwencja rodziców i lekarza doprowadziły do leczenia chemioterapią. Aktualnie Tosia oczekuje na operację. Rodzina jest pełna nadziei i wierzy w wyzdrowienie dziewczynki. "Dobro - im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz". Pomóżmy Tosi!
 Przeczytaj więcej

04. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 27 listopada uczniowie klasy III A gimnazjum wzięli udział w podsumowaniu powiatowego konkursu HIV/AIDS. Konkurs polegał na wykonaniu filmu pod tytułem "Krótki film o HIV". Zwyciężyła praca uczennic I LO im. Oskara Kolberga w Kościanie. Uczniowie wysłuchali również bardzo ciekawego wykładu Hanny Jędrzejewskiej - kierownika Poradni Profilaktyki i terapii Uzależnień Monar w Lesznie - na temat uzależnień i asertywnego zachowania. (Fot. Arleta Linke)

01. 12. 2018
O G Ł O S Z E N I E
25 listopada swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Z tej okazji przedszkolaki z naszej szkoły zostały zaproszone do biblioteki. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszakach, a także o misiach bajkowych. Jednak najwięcej śmiechu i zabawy było w czasie "misiowych" konkursów: list od bohatera ze Stumilowego Lasu, zręczna niedźwiedzia łapa i rysowanie misia z zasłoniętymi oczami.  Zobacz więcej (Fot. Iga Kasztelan-Jęcz)

26. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
26 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kościanie odbył się "XIII Misiowy Turniej Czterech Ogni klas IV". Nasz zespół zajął I miejsce. Szkołę reprezentowali: kl. IVa: Liliana Nowaczyk, Lena Olbinska, kl. IVb: Patrycja Radoła, Bartosz Skowronek, kl. IVc: Julia Pawlak, Anna Bąk, Dawid Krysiak, Jędrzej Trąbka, kl. IVd: Antoni Aleksandrzak, Maksymilian Walczak, kl. IVe: Wiktoria Lewandowska, Lena Baumert, Norbert Baumert, Bartosz Szczawik. Opiekun: Aleksandra Spławska.  Zobacz więcej (Fot. Aleksandra Spławska)

26. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień Tolerancji i Życzliwości". Każdy uczeń miał możliwość wykonania odbicia własnej dłoni. Na tych dłoniach znalazły się przemyślenia uczniów dotyczące tolerancji i życzliwości wśród ludzi. "Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju". W dzisiejszych czasach, kiedy to obserwujemy dużą różnorodność kulturową, rasową i religijną w wielu krajach, powinniśmy szczególnie zwracać uwagę, uczyć i kształtować dzieci i młodzież w kierunku integracji i harmonijnego współżycia z resztą społeczeństwa. Sami powinniśmy się starać przejawiać taką postawę, która daleka będzie od agresji, przemocy fizycznej i psychicznej a bliższa poszanowaniu uczuć drugiego człowieka, niezależnie od jego wyznania, rasy, poglądów, stanu zdrowia, majętności itp.  Zobacz więcej

24. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
W piątek, 23 listopada 2018 r. w naszej szkole SK PCK pod kierunkiem p. Reginy Szymkowiak przygotowało kolejny happening pod hasłem "Jem i żyję zdrowo". Akcja miała na celu walkę z otyłością i wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych.
Rodzice i uczniowie przygotowali różnego rodzaju ciasta: browni z buraków, pomidorowiec, dyniowiec, marchewkowe, sernik, murzynek z jabłkami, bananowiec, placek drożdżowy z owocami i kruche ciastka z nasionami. Dużą popularnością cieszyły się również jogurty z dodatkami, sałatki i szaszłyki owocowe. Nowością były świeżo upieczone chlebki i pyszne bułeczki z masłem i dżemem z czarnej porzeczki. Spragnieni mogli kupić różne soki owocowe. Częstowano pomidorkami sherry, słodką czerwoną papryką i jabłkami. Akcji towarzyszyła dobra muzyka i wystawa "Świeżaków".
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom i uczniom kl. IVd, VIa, VId, IIIag, IIIbg i IIIcg, którzy włączyli się w naszą akcję.  Zobacz więcej

21. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Rostrzygnięty został szkolny konkurs fotograficzny "100 LAT POLSKI W OBIEKTYWIE". Drogą elektroniczną przysłano 18 fotografii, które można zobaczyć tutaj. Wybór najlepszych, najciekawszych i najbardziej interesujących zdjęć był bardzo trudny. Prace zostały ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a laureaci dodatkowe gadżety ufundowane przez Samorząd Uczniowski i Spółdzielnię Uczniowską "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Specjalne wyróżnienie przyznano Marii Ospałek za interesujące przedstawienie pomnika Jana Matejki.
Nagrody proszę odbierać u opiekuna Samorządu Szkolnego, pana Zbigniewa Majchrzaka w sali nr 3 (od poniedziałku 26 listopada).

I miejsce
Jan Sankiewicz
kl. Id SP

II miejsce
Karol Cieślak
kl. VIIc SP

III miejsce
Łukasz Maruszewski
kl. VIc SP

Wyróżnienie
Maria Ospałek
kl. VIc SP

21. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Reprezentacja Naszej Szkoły roczniki 2006 i młodsi wygrała Finał Rejonu Leszczyńskiego w halowej piłce nożnej. Nasz zespół pokonał kolejno SP 4 Rawicz, SP 1 Wolsztyn, SP 5 Gostyń i SP 7 Leszno i wywalczył prawo gry w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 22 grudnia w Krotoszynie.
Skład drużyny: Hubert Schwarz, Paweł Ratajczak, Mikołaj Siejek, Kacper Maciejewski, Filip Przybyła, Igor Żeganowski, Nikodem Kurowski, Kamil Sikora, Mikołaj Iwaszczuk, opiekun Waldemar Wojtkowiak. Gratulujemy!!! (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

21. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Nasz zespół zajął V miejsce w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w halowej piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Skład drużyny: Michał Michałowicz, Mateusz Jażdżewski, Mikołaj Wachowiak, Damian Krzywosz, Mikołaj Paszkowiak, Szymon Włodarczak, Hubert Kaczmarek, Oskar Wojciechowski, Nikodem Szczepaniak, Jan Filipowicz, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

20. 11. 2018
W oddziałach przedszkolnych
Dzisiaj, tj. 20.11. grupa "Kangurki" wybrała się do Muzeum Regionalnego, aby obejrzeć wystawę "Kiedy Polska była potęgą - zbroje i uzbrojenie z XVI i XVII w.". Każde dziecko miało możliwość przymierzenia wybranych elementów zbroi oraz uzbrojenia. Wprowadziło to dzieci w historyczny klimat i każde mogło się przekonać na własnej skórze, jak silni musieli być rycerze, ponieważ zbroje były bardzo ciężkie. Cała grupa była pod wielkim wrażeniem - teraz każdy "Kangurek" chce zostać rycerzem!  Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

15. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
8 listopada 2018 roku klasa IIIA gimnazjum brała udział w warsztatach po hasłem "Powiat Kościański dba o środowisko - Proekologiczny konsument". Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy o środowisku, kształtowanie odpowiedzialnego i aktywnego podejścia młodego pokolenia do zagadnień ochrony środowiska. Uczniowie zwiedzali Zakład Zagospodarowania Odpadów w Piotrowie Pierwszym oraz brali udział w warsztatach i prelekcji w Związku Międzygminnym "Centrum Zagospodarowania Odpadów - Selekt" w Czempiniu.
Każdy uczeń otrzymał ekologiczną torbę na zakupy, notes oraz broszurę na temat segregacji śmieci.
W ramach akcji szkoła otrzymała torby wielokrotnego użytku dla każdego ucznia.  
Zobacz więcej (Fot. Arleta Linke)

13. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Logo MEN Logo GISList Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców i opiekunów w sprawie szczepień ochronnych dzieci. Więcej informacji znajdziesz tutaj

12. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Wczoraj 11 listopada 2018 roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w miejskich uroczystościach. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pamiątkowymi tablicami na kościańskim Rynku. (Fot. http://ekoscian.eu)

11. 11. 2018
W oddziałach przedszkolnych
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z grupy "Misie" włączyły się do uroczystego uczczenia tego wydarzenia. 7 listopada odbyły się zajęcia, których celem było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Polsce i o żołnierzach walczących o wolność naszej Ojczyzny, a także wysłuchały wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Po tej części wspólnie wyrecytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", a następnie dzieci zatańczyły do piosenki Marcina Przewoźniaka "Piosenka małego patrioty". Przygotowaliśmy także kącik patriotyczny i gazetkę tematyczną. Dzieci sprawdzały zdobyte wiadomości odpowiadając na pytania w "Quizie o Polsce". Zwieńczeniem obchodów było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego.  Zobacz więcej (Fot. Agnieszka Pawlak)

09. 11. 2018
Kościańska "Czwórka" dla Niepodległej
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie czci 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości następująco:
 • 8 września 150 uczniów i nauczycieli uczciło pamięć patrioty Gen. Dezyderego Chłapowskiego, uczestnicząc w rajdzie jego imienia do Turwi,
 • 20 października 120 uczniów wzięło udział w rajdzie patriotycznym PTTK do Lubinia, którego mieszkańcy oddawali życie za Ojczyznę podczas I i II wojny światowej,
 • Uczniowie klas I, II, oraz III szkoły podstawowej uczestniczą w uroczystych apelach z okazji Święta Niepodległości,
 • Uczniowie klas szóstych odwiedzają klasy pierwsze i oddziały przedszkolne, przedstawiając specjalne okolicznościowe projekty,
 • 1 listopada dzieci i młodzież zapalili znicze w miejscach pamięci i na grobie Patrona szkoły działacza niepodległościowego Mariana Koszewskiego,
 • Wszyscy uczniowie klas V-VIII i III gimnazjum obejrzeli 7 listopada w KOK film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia",
 • 9 listopada o godz. 11:11 około 800 uczniów i nauczycieli wspólnie odśpiewało w hali hymn państwowy w ramach akcji MEN "Rekord dla Niepodległej",
 • Wszystkie lekcje 9 listopada zawierały treści patriotyczne i niepodległościowe,
 • Cała szkoła została odświętnie ozdobiona dekoracjami i gazetkami w barwach patriotycznych, taki wystrój był przygotowany już na II turę wyborów,
 • Przeprowadzono wiele konkursów ogólnoszkolnych związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości,
 • 8 grudnia odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Gwary Wielkopolskiej, tematycznie związana z rocznicą 100-lecia niepodległości.
  Zobacz film  
  Zobacz zdjęcia (Fot. i film Jolanta Jąder)

 • 08. 11. 2018
  W oddziałach przedszkolnych
  Dzisiaj dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły dwie uczennice klasy 6a - Marysia Barwińska oraz Maja Olszewska. Dziewczyny bardzo ciekawie opowiedziały dzieciom w przystępny oraz humorystyczny sposób historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wprowadziły wszystkie grupy w teatralny nastrój. Aby lepiej uzmysłowić przedszkolakom ówczesne lata, dziewczyny przebierały się, odgrywały scenki oraz zadawały zagadki. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że w pamięci utkwiło im szczególnie przedstawienie. Liczymy na kolejne, interesujące wizyty we wszystkich grupach.  Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

  07. 11. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkołyDyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie informuje, że dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od nauki dla uczniów Szkoły Podstawowej i Oddziałów Przedszkolnych. Szkoła i przedszkole będą zamknięte.

  07. 11. 2018
  W oddziałach przedszkolnych
  Dnia 6.11.2018 roku dzieci z grupy "Kangurki" świętowały stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę urządzając "Wielki Bal Patriotyczny". W tym wyjątkowym dniu dzieci przebrały się za osoby mające związek z Polską oraz jej historią. Nie zabrakło ułanów, żołnierzy, Jana III Sobieskiego, królowej Jadwigi i oczywiście piłkarzy - dzieci i rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w doborze strojów. Całe wydarzenie zaczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego, zwracając uwagę dzieci na dostojność sytuacji. Następnie grupa recytowała wiersz Władysława Bełzy "Kto ty jesteś? Polak mały" oraz zatańczyła taniec do "Piosenki małego patrioty" z szarfami w barwach narodowych. "Kangurki" brały udział także w niepowtarzalnym pokazie mody - każdy mógł przejść się po czerwonym dywanie i zaprezentować strój oraz powiedzieć kilka słów o bohaterze swojego przebrania. Po krótkiej dyskusji i obejrzeniu flmu animowanego o symbolach narodowych oraz historii Polski rozpoczął się quiz - kto odpowiedział poprawnie na bardzo trudne pytania, takie jak np.: "Kto to jest patriota?", "Ile lat temu Polska odzyskała niepodległość?", itp., otrzymywał cukierka. Oczywiście wszystkim dzieciom udało się wywalczyć nagrodę :) Grupa wykonała własnoręcznie fagę Polski oraz pokolorowała pięknie kolorowanki. Nie zabrakło także, jak na bal przystało, zabaw, tańców oraz pląsów. Wszystkim tego dnia dopisał humor i prawdziwie patriotyczna postawa ucznia zerówki!  Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

  29. 10. 2018
  W oddziałach przedszkolnych
  W środę 17.10.2018 roku dzieci ze szkoły miały możliwość posłuchania na żywo, jak brzmią dźwięki gitary elektrycznej oraz wysłuchania koncertu w wykonaniu bardzo zdolnych muzyków. Pan listonosz, bohater tego muzycznego przedstawienia rozdawał dzieciom muzyczne listy z różnych zakątków świata, a zadaniem dzieci było odczytanie listu i rozwiązanie zagadki. Podczas koncertu była możliwość zagrania na instrumentach.

  Dnia 27.09.2018 roku (w czwartek) nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła przedstawicielka Policji w Kościanie. Tematem spotkania było m.in.: bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły, rola odblasków drogowych, przypomnienie numerów alarmowych, a także jak zachować się, kiedy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, na czym polega praca policjantów. Było to bardzo pouczające i wartościowe spotkanie.

  W piątek 28.09.2018 roku dzieci z grupy "Misie", odbyły wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Kościanie. Wiele z nich odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami, bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki, poznały zasady zachowywania się w tym szczególnym miejscu, zapoznały się z zawodem bibliotekarza, a także dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki. Pani pracująca w bibliotece przeczytała dzieciom książkę pt. "Drzewo Darów", a następnie dzieci wzięły udział w różnych grach, zabawach i zajęciach plastycznych.  
  Zobacz więcej (Fot. Adrianna Flicińska-Smoczyk)

  28. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  27 pażdziernika 2018 r. w dniu poprzedzającym XIV Międzynarodowy Kościański Półmaraton organizowana jest biegowa impreza dla dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego "Święto Biegania z Coccodrillo". Na starcie stanęło blisko 900 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 80 uczniów. W zależności od wieku młodzi biegacze mieli do pokonania dystans od 150 m do 1200 m. Trzech najszybszych biegaczy w każdej kategorii otrzymało statuetki, a najlepsza szóstka dyplomy. Dla wszystkich były medale, ciepły napój oraz zdrowa żywność.
  Wyniki naszych uczniów:
  I miejsce: Emila Hegyi, Jędrzej Konieczny, Jakub Kużdowicz,
  III miejsce: Hanna Kościańska, Gabriela Kulmajer, Klaudia Przewoźniak,
  IV miejsce: Weronika Bąk, Zuzanna Naskręt, Kamil Jankowiak, Filip Lewandowski,
  V miejsce: Wiktoria Pypla, Patrycja Radoła, Norbert Baumert, Paweł Ratajczak,
  VI miejsce: Lena Baumert, Katarzyna Michalik, Jakub Adamczak, Jakub Wesołowski,
  VII miejsce: Maja Józefowska, Kamila Kaczmarek, Julia Pawlak, Jakub Kuik.
  Opiekunowie: Barbara Bąk, Aleksandra Spławska, Irena Wysoczańska, Zbigniew Pawlak.  
  Zobacz więcej (Fot. Barbara i Krzysztof Bąk)

  28. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniach 17-19 października oddziały przedszkolne odwiedził funkcjonariusz Straży Miejskiej z Kościana. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu, a także wdrażanie dzieci do obowiązku ich przestrzegania. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi ludźmi, a także nauczyły się przyjmowania postawy żółwia podczas kontaktu z agresywnym psem. Największą atrakcją było przymierzanie czapki oraz oglądanie przedmiotów używanych przez strażnika podczas pełnienia swoich obowiązków.  Zobacz więcej (Fot. Agnieszka Pawlak)

  28. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  19 października uczniów klasy 2 odwiedził pan Maciejem Szymczak - Komendant Straży Miejskiej w Kościanie. Uczniowie rozmawiali z gościem o zagrożeniach jakie mogą je spotkać, o tym jak sobie radzić w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci miały też okazję przećwiczyć pozycję obronną, którą należy przyjąć w razie ataku psa.  Zobacz więcej (Fot. Inga Kasprzak)

  26. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  Skład drużyny: Mikołaj Paszkowiak, Mikołaj Wachowiak, Michał Michałowicz, Oskar Wojciechowski, Hubert Kaczmarek, Jan Filipowicz, Szymon Włodarczak, Damian Krzywosz, Nikodem Szczepaniak, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  25. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W dniu 24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Miejskim Konkursie Fotograficznym poświęconym życiu i twórczości Adama Tomaszewskiego - "Miłość została nad Obrą". Naszą Szkołę reprezentowały Michalina Zarzycka z kl. VIIc, która zajęła II miejsce i Weronika Pieprzyk z kl. VIIIa, która była III. Serdecznie gratulujemy! (Fot. Iwona Pieprzyk oraz ze strony: koscian.pl)

  25. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W piątek 19.10.2018 r. uczniowie klas III gimnazjum Julia Napierkowska, Marcel Lisieniecki i Dominik Olejniczak wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie "Watykan i Jan Paweł II", który odbył się w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności naszego Rodaka oraz historii Światowych Dni Młodzieży. Zespół reprezentujący naszą szkołę zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  25. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  We wtorek, 23.10.2018 r. dzieci z grupy "Kangurki" wybrały się do Muzeum Regionalnego w Kościanie aby zgłębiać dawne dzieje Kościana, regionu, ale także naszego kraju. Pan przewodnik ciekawie opowiadał dzieciom o początkach miasta, o jego prahistorii, a także zaprezentował rekonstrukcje przyrządów codziennego użytku i wytłumaczył, czym różniło się życie w tamtych czasach od współczesnego. "Kangurki" obejrzały także krótkie animacje, mające na celu przybliżenie historii naszego królewskiego miasta. Oprócz podziwiania przepięknej multimedialnej makiety dawnego Kościana dzieci dowiedziały się także wiele na temat odzyskania niepodległości przez Polskę i przypominały sobie podstawowe informacje, które powinien znać każdy prawdziwy Polak. Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

  24. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkołySamorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie przypomina, że trwa konkurs fotograficzny "100 lat Polski w obiektywie".
  Masz ciekawe zdjęcia prześlij je do nas. Oczekujemy na Wasze prace, które mogą przedstawiać pomniki, tablice pamiątkowe, mogiły ludzi zasłużonych lub poległych w walkach narodowowyzwoleńczych na ziemiach polskich oraz wszelkie miejsca lub obiekty związane z tematem konkursu.
  Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

  24. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w halowej piłce nożnej chłopców.
  Skład drużyny: Mikołaj Paszkowiak, Mikołaj Wachowiak, Michał Michałowicz, Hubert Kaczmarek, Jan Filipowicz, Oskar Wojciechowski, Szymon Włodarczak, Damian Krzywosz, Nikodem Szczepaniak, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  23. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w halowej piłce nożnej chłopców rocznik 2006 i młodsi.
  Skład drużyny: Mikołaj Siejek, Kacper Maciejewski, Hubert Schwarz, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Paweł Ratajczak, Filip Przybyła, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  23. 10. 2018
  Z "Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku
  W piątek 19.10.2018 na stadionie piłkarskim w Racocie odbył się Finał Powiatu Kościańskiego Ogólnopolskiego Turnieju Z Podwórka na Stadion. W turnieju wystartowały 2 zespoły reprezentujące Naszą Szkołę w Kategoriach U-12 i U-10 oraz zespół UKS Czwórka w kategorii U-8. Najlepiej spisał się zespół w kategorii U-12, który został Mistrzem Powiatu i awansował do Finału Województwa Wielkopolskiego. Zespół w kategorii U-8 zajął 2 miejsce a w kategorii U-10 - 3 miejsce.
  Składy drużyn:
  U-12: Paweł Ratajczak, Łukasz Lewandowski, Wiktor Kaczmarek, Albert Smoczyk, Kacper Maciejewski, Jakub Kuik, Kacper Kubiak, Jacek Napierkowski, Adam Skowronek, Kamil Lewandowski,
  U-10: Dawid Krysiak, Jędrzej Trąbka, Maksymilian Walczak, Franciszek Horla, Mateusz Trybuś, Bartosz Skowronek, Wojciech Barwiński, Marcel Bernaciak, Jakub Durzyński, Nikodem Szwajerek,
  U-8: Wiktor Więcek, Ksawery Witkowski, Kacper Biernacki, Wiktor Czerwiński, Filip Wizerkaniuk, Jędrzej Konieczny, Kornel Kołodziejczyk, Kornel Płocieniak, Filip Sikora, Dawid Skoracki.
   (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  22. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W środę 17 października na Stadionie Hippicznym Poznań Wola odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych.
  W zawodach wystąpiły dwie sztafety Naszej Szkoły w kategoriach chłopców roczników 2003 - 2005 i 2006 - 2008. Obie sztafety spisały się bardzo dobrze - w Igrzyskach Dzieci roczniki 2006 - 2008 sztafeta Naszej Szkoły zajęła 18 miejsce spośród 39 zespołów a w Igrzyskach Młodzieży roczniki 2003-2005 zajęliśmy 22 miejsce na 36 sztafet.
  Wszystkim gratulujemy bardzo dobrego występu i wzorowego reprezentowania szkoły.
  Chłopcy 2006 i młodsi: Paweł Ratajczak, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Mikołaj Iwaszczuk, Filip Przybyła, Jakub Wierzejewski, Kamil Jankowiak, Jacek Przygocki, Maciej Ciseł.
  Chłopcy 2003-2005: Nikodem Szczepaniak, Albert Ratajczak, Szymon Włodarczak, Jakub Wesołowski, Dawid Frąckowiak, Kacper Adamczak, Igor Wawrzyniak, Dawid Sołtysiak, Mikołaj Wachowiak, Karol Adamczak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  22. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Kościana Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców roczniki 2006 i młodsi.
  Skład: Mikołaj Siejek, Kacper Maciejewski, Hubert Schwarz, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Paweł Ratajczak, Filip Przybyła. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  20. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Przy jesiennej pogodzie odbyła się 53 Kościańska Jesień nad Obrą. Lubiń 2018. Wzięło w niej udział 87 uczniów i 16 opiekunów z naszej szkoły. Dzisiaj uczestnicy rajdu przeszli około 6 km czarnym szlakiem z Krzywinia do Lubinia, gdzie były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Zobacz więcej

  12. 10. 2018
  D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
  14. 10. 2018
   

  11. 10. 2018
  D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
  Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak oraz Przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Ruszkiewicz, wiceburmistrz p. Maciej Kasprzak, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Kuta i ksiądz proboszcz Czesław Małycha złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia pomyślności, zdrowia oraz realizacji wszystkich swoich niespełnionych planów oraz dziękowali za ciężką pracę, poświęcenie i trud włożony w wychowanie uczniów. Uroczystość uświetnił program artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Wróblewskiej i p. Macieja Zielonki.  Zobacz więcej

  10. 10. 2018
  P A S O W A N I E   P I E R W S Z A K Ó W
  Ślubuję uroczyście:
  - wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
  - uczyć się pilnie,
  - być dobrym kolegą,
  - dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
  - dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,
  - swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
  - ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.
   
  Dzisiaj odbyło się uroczyste przyjęcie 97 pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Przysięgę przyjęła p. wicedyrektor Hanna Konieczna. Po złożeniu ślubowania, p. dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak "ołówkiem" każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia a p. wicedyrektor Lucyna Napierała wręczyła okolicznościowe dyplomy. Pani dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak oraz goście Przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Ruszkiewicz i ksiądz proboszcz Czesław Małycha, życzyli uczniom sukcesów w nauce, dużo zdrowia i miłych chwil podczas pobytu w szkole.
  Wychowawczynie pp. Małgorzata Manujłow, Renata Kasperska, Anna Matuszkowiak i Małgorzata Drozda wraz z uczniami klas Ia, Ib, Ic i Id przygotowały piosenki. Był też test z wyrażenia głośnej radości. W sprawnym przeprowadzeniu uroczystości pomagały uczennice klas VI. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali prezenty od Urzędu Miasta.  
  Zobacz więcej

  Klasa I a

  Klasa I b

   

  Klasa I c

  Klasa I d

  08. 10. 2018
  Ucieczka z biblioteki - gra typu escape room
  Pasjonat czytelnictwa powinien uciekać DO biblioteki, ale w drodze wyjątku zaproponowaliśmy uczniom klas V ucieczkę z niej w formie gry typu escape room.
  Zadaniem czteroosobowych grup było odnalezienie klucza, aby wydostać się z biblioteki. Rozwiązywanie kolejnych literackich zadań to nowy trop, nowa wskazówka, które zbliżały uczniów do otwarcia drzwi.
  Czekamy na kolejne grupy!  Zobacz więcej  (Fot. Joanna Siejek-Kolenda & Iga Kasztelan-Jęcz)

  05. 10. 2018
  "Rodzina to bezpieczna kraina"
  Dnia 4 października 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zostały wręczone nagrody dla szkół na najlepszy szkolny projekt promujący wartość rodziny. Nasz projekt nosił tytuł: "Rodzina to bezpieczna kraina" i był realizowany przez całą społeczność szkolną. Wojewoda Wielkopolski p. Zbigniew Hoffmann wręczył p. Dyrektor i uczniom pamiątkowy ryngraf oraz nagrodę w postaci fantoma. Uroczystość uświetnił występ i spotkanie z pisarką p. Barbarą Kosmowską.  (Fot. Bogna Kaźmierczak)

  05. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W czwartek 4 października 2018 r. na Stadionie Hippicznym w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Podstawowych w kategoriach Igrzysk Dzieci roczniki 2006 i młodsi oraz Igrzysk Młodzieży roczniki 2003-2005. Naszą Szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci oraz sztafeta chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży.
  Znakomicie spisały się obie sztafety chłopców wygrywając swoje biegi. Chłopcy zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu i awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 17 października w Poznaniu. Bardzo dobrze spisały się dziewczyny z roczników 2006 i młodsze, które zdobyły srebrne medale.
  Składy Sztafet:
  Chłopcy 2006 i młodsi: Paweł Ratajczak, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Mikołaj Iwaszczuk, Filip Przybyła, Jakub Wierzejewski, Kamil Jankowiak, Jacek Przygocki.
  Chłopcy 2003 - 2005: Nikodem Szczepaniak, Albert Ratajczak, Szymon Włodarczak, Jakub Wesołowski, Dawid Frąckowiak, Kacper Adamczak, Igor Wawrzyniak, Dawid Sołtysiak, Mikołaj Wachowiak, Alan Capała, Karol Adamczak.
  Dziewczyny 2006 i młodsze: Weronika Bąk, Wiktoria Pypla, Maja Olszewska, Hanna Kościańska, Dominika Wach, Maja Józefowska, Emilia Hegyi, Klaudia Przewoźniak, Oliwia Czech.
   (Fot. Piotr Sołtysiak)

  04. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W piątkowy wieczór 28 września 2018 r. grupa 38 uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w Nocy Naukowców na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wydziale geografii uczniowie mogli poczuć się jak pasażerowie samolotu dzięki widokom na żywo z kamery zsynchronizowanej z ruchem ich głowy. Wzięli także udział w quizach, grach i wielu konkursach zorganizowanych przez naukowców. Na własne oczy mogli zobaczyć meteoryty o wadze 28 i 150 kilogramów. W Muzeum Ziemi na wystawie oglądali różne skamieniałości, skały, meteoryty i cios mamuta. Największą atrakcją cieszył się tor przeszkód przygotowany przez speleologów, który pokonała tylko jedna chętna uczennica. Na wydziale biologii atrakcją była wystawa zwierząt egzotycznych, takich jak: pająków, owadów, płazów, gadów. Uczniowie mogli zapoznać się z gatunkami ssaków żyjących w naszej okolicy oraz obejrzeć rośliny ze zbiorów naukowców. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Pełni wrażeń i chęci udziału w kolejnej Nocy Naukowców na poznańskich uczelniach wróciliśmy późnym wieczorem do domu. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Beata Pawłowska-Wach, Katarzyna Grzelczyk, Brygida Józefowska, Joanna Siejek-Koledna, Aleksandra Wojciechowska.  Zobacz więcej  (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

  04. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkoły27 września 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznym głosowaniu największą ilość głosów otrzymała i została przewodniczącą Samorządu Zofia Sołtysiak z klasy III Ag. W skład zarządu weszły: zastępczynie przewodniczącej Daria Kamińska z klasy VIII c, Anna Jankowska z klasy III Cg oraz Wiktoria Przybyła z klasy VIII c.

  28. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W związku ze sprzyjającą pogodą Szkolne Koło PCK wznowiło akcję "Piątki z fitness". Tym razem ćwiczenia i tańce poprowadziły uczennice kl. VIa: Nina Frąckowiak, Dominika Wach i Maria Barwińska. Dziewczęta przypomniały poprzednie układy taneczne, a obecnie pracują nad nowymi. W każdy wtorek o godz. 15.30 - 16.15 na małej sali gimnastycznej można poćwiczyć przygotowane układy pod kierunkiem członkiń SK PCK i szkolnego opiekuna koła, p. Reginy Szymkowiak. Zapraszamy.  Zobacz więcej  (Fot. Regina Szymkowiak & KŻ)

  26. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W najbliższym czasie przejście dla pieszych będzie zabezpieczone tylko przez jedną "stopkę", z powodu choroby drugiej pani.

  25. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  20 października 2018 roku (w sobotę) odbędzie się 53 Kościańska Jesień nad Obrą. Lubiń 2018. Zapraszamy.  Regulamin rajdu

  25. 09. 2018
  W O L O N T A R I A T
  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie przystąpiła do udziału w projekcie "Współpraca się opłaca. Graj w wolontariat - Warto!". W ramach projektu uczniowie biorą udział w zajęciach warsztatowych na temat wolontariatu oraz przystąpili do konkursu plastycznego. Konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów plakatu promującego wolontariat.

  24. 09. 2018
  K L U C Z E W O   2018
  17 września br. dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały na wycieczkę do Kluczewa do "Starej chaty u kowala". Celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi oraz umożliwienie im kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wyrabia się masło, zobaczyły kuźnię i zapoznały się z pracą kowala. Dużą atrakcją dla dzieci były zabawy z króliczkami, karmienie kozy i owcy oraz dojenie krowy. Gospodarz przygotował dla dzieci ognisko z kiełbaskami, a gospodyni pyszne rogaliki. Pogoda bardzo nam dopisała i wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.  Zobacz więcej  (Fot. Agnieszka Pawlak)

  21. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie zaprasza na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 2 października 2018 r. o godz. 18.00 w sali nr 1.

  21. 09. 2018
  D Z I E Ń   P R Z E D S Z K O L A K A
  W czwartek 20 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły udały się na uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka na boisko Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie. Na otwarcie imprezy został odśpiewany „Hymn Przedszkolaka”, następnie każda szkoła i przedszkola prezentowały tańce lub piosenki związane z tematyką wydarzenia - bajkami. Nasze Kangurki, Misie i Tygryski wesoło zaśpiewały „Kaczkę Dziwaczkę”. Po skończonych występach dzieci zawieszały do balonów z helem przygotowane przy pomocy nauczycielek kartki z życzeniami i puszczały je do nieba, aby wszystkie marzenia się spełniły. Na zakończenie imprezy dzieci bawiły się przy akompaniamencie muzyki z klaunami i animatorami. Pogoda nam dopisała ;)  Zobacz więcej  (Fot. Daria Kaczór)

  20. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Informacje na temat zimowego obozu narciarskiego Duszniki Zdrój - Zieleniec 2019.  Zobacz tutaj

  15. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W sobotę 15 września na stadionie hipicznym w Racocie odbył się XXV Bieg Olimpijski poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej i VIII Olimpijski Nordic Walking, w którym udział wzięła grupa uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunami. Gościem specjalnym był mąż patronki biegu - Janusz Szewiński. Jak co roku na biegu gościli olimpijczycy. Tym razem do Racotu przyjechali: Anita Włodarczyk (lekkoatletka), Andrzej Głyda (strzelec), Andrzej Wróbel (lekkoatleta), Dariusz Goździak (pięcioboista), Tadeusz Kulczycki (lekkoatleta), Romuald Rasiak (siatkarz) oraz Jaromir Radke (łyżwiarz), któremu przypadł przywilej zapalenia znicza olimpijskiego. Dla wszystkich, którzy ukończyli 5 kilometrowy bieg były pamiątkowe dyplomy i upominki. Wśród uczestników biegu rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym skuter i 25 rowerów. Imprezę zakończył piknik sportowo-rekreacyjny.  Zobacz więcej 

  13. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkołySamorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie organizuje konkurs fotograficzny "100 lat Polski w obiektywie". Celem konkursu jest: budowanie trwałej więzi emocjonalnej z krajem ojczystym i regionem, wzmacnianie świadomości obywatelskiej, integracja międzypokoleniowa, kreatywne uczestnictwo w wydarzeniach związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości poprzez łączenie wiedzy historycznej, wyobraźni plastycznej i poczucia piękna, prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.
  Masz ciekawe zdjęcia prześlij je do nas. Oczekujemy na Wasze prace, które mogą przedstawiać pomniki, tablice pamiątkowe, mogiły ludzi zasłużonych lub poległych w walkach narodowowyzwoleńczych na ziemiach polskich oraz wszelkie miejsca lub obiekty związane z tematem konkursu.
  Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

  08. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się 41 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Wzięło w nim udział 117 uczniów i 28 opiekunów z naszej szkoły. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Zobacz więcej

  08. 09. 2018
  "Rodzina to bezpieczna kraina"
  I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na najlepiej przygotowany i zrealizowany szkolny projekt edukacyjny w zakresie promocji wartości rodziny. Konkurs, którego celem była promocja wartości rodzinnych wśród społeczności szkolnych cieszył się dużym zainteresowaniem. Szkoły, realizując projekty promujące wartość rodziny, pokazały jak wiele mądrych i wartościowych inicjatyw można zrealizować na poziomie lokalnym. Czytaj więcej

  03. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Wakacje się skończyły, czas na naukę . Dzisiaj odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla 876 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Dyrektor szkoły p. Emilia Grajewska i przybyli goście życzyli uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach i zawodach na jak najwyższym szczeblu. Po akademii odbyły się spotkania z wychowawcami. Zobacz więcej

  01. 09. 2018
  Obóz UKS Czwórka Kościan - Cichowo
  W dniach 20 - 25. 08. 2018 r., 38 zawodników wraz z trenerami wzięło udział w corocznym obozie piłkarskim w Cichowie. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie na boisku ośrodka w Cichowie oraz na Orliku w Krzywiniu, brali udział w zajęciach na plaży, zwiedzili Skansen "Soplicowo", jechali kolejką parkową oraz drezyną kolejową w pobliskim Bieżyniu. Obóz zakończył się wspólnym ogniskiem rodziców i zawodników.
  Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Kościanie oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie. Wodę dla zawodników zakupiła Firma "Narzędziowiec" z Kościana.
  UKS Czwórka zaprasza na treningi do nowej grupy rocznika 2012 - kontakt 603860793. 
  Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  01. 09. 2018
  U B E Z P I E C Z E N I E
  Warunki ubezpieczenia w Compensa, przyjęte uchwałą przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie na rok szkolny 2018/2019. Warunki ubezpieczenia

  23. 08. 2018
  PLANY LEKCJI
  Tu znajdziesz plany lekcji dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Plany lekcji klas I
  Plany lekcji dla klas II-VIII oraz IIIg widoczne w dzienniku elektronicznym po wybraniu daty wrześniowej.

  22. 08. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że plany lekcji na rok szkolny 2018/2019 dla klas II-VIII oraz IIIg będą w dzienniku elektronicznym, a dla klas I SP na stronie internetowej od piątku 24 sierpnia 2018 r.

  22. 08. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w hali sportowej w poniedziałek 3 września 2018 r., o godz. 8.00 dla uczniów klas V-VIII oraz IIIg; o godz. 10.00 dla uczniów klas I-IV. Oddziały przedszkolne - 3 września 2018 r. - zgodnie ze złożonymi wnioskami.
  Świetlica szkolna będzie otwarta od 3 września w godz. 6.30 - 16.30.

  22. 08. 2018
  Rajd Kolarski PTTK do Turwi
  8 września 2018 roku (w sobotę) odbędzie się 41 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Regulamin rajdu

  22. 08. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum otrzymują podręczniki od szkoły. Należy kupić tylko podręczniki do religii. Wykaz podręczników


  A R C H I W U M

  2017/2018    2016/2017    2015/2016    2014/2015    2013/2014    2012/2013    2011/2012    2010/2011    2009/2010

  e-mail