12. 11. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Wczoraj 11 listopada 2018 roku z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie wzięli udział w miejskich uroczystościach. Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pamiątkowymi tablicami na kościańskim Rynku. (Fot. http://ekoscian.eu)

11. 11. 2018
W oddziałach przedszkolnych
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z grupy "Misie" włączyły się do uroczystego uczczenia tego wydarzenia. 7 listopada odbyły się zajęcia, których celem było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej formie polskich symboli narodowych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Polsce i o żołnierzach walczących o wolność naszej Ojczyzny, a także wysłuchały wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Po tej części wspólnie wyrecytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", a następnie dzieci zatańczyły do piosenki Marcina Przewoźniaka "Piosenka małego patrioty". Przygotowaliśmy także kącik patriotyczny i gazetkę tematyczną. Dzieci sprawdzały zdobyte wiadomości odpowiadając na pytania w "Quizie o Polsce". Zwieńczeniem obchodów było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego.  Zobacz więcej (Fot. Agnieszka Pawlak)

09. 11. 2018
Kościańska "Czwórka" dla Niepodległej
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie czci 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości następująco:
 • 8 września 150 uczniów i nauczycieli uczciło pamięć patrioty Gen. Dezyderego Chłapowskiego, uczestnicząc w rajdzie jego imienia do Turwi,
 • 20 października 120 uczniów wzięło udział w rajdzie patriotycznym PTTK do Lubinia, którego mieszkańcy oddawali życie za Ojczyznę podczas I i II wojny światowej,
 • Uczniowie klas I, II, oraz III szkoły podstawowej uczestniczą w uroczystych apelach z okazji Święta Niepodległości,
 • Uczniowie klas szóstych odwiedzają klasy pierwsze i oddziały przedszkolne, przedstawiając specjalne okolicznościowe projekty,
 • 1 listopada dzieci i młodzież zapalili znicze w miejscach pamięci i na grobie Patrona szkoły działacza niepodległościowego Mariana Koszewskiego,
 • Wszyscy uczniowie klas V-VIII i III gimnazjum obejrzeli 7 listopada w KOK film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia",
 • 9 listopada o godz. 11:11 około 800 uczniów i nauczycieli wspólnie odśpiewało w hali hymn państwowy w ramach akcji MEN "Rekord dla Niepodległej",
 • Wszystkie lekcje 9 listopada będą zawierały treści patriotyczne i niepodległościowe,
 • Cała szkoła została odświętnie ozdobiona dekoracjami i gazetkami w barwach patriotycznych, taki wystrój był przygotowany już na II turę wyborów,
 • Przeprowadzono wiele konkursów ogólnoszkolnych związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości,
 • 8 grudnia odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Gwary Wielkopolskiej, tematycznie związana z rocznicą 100-lecia niepodległości.
   
  Zobacz zdjęcia

 • 08. 11. 2018
  W oddziałach przedszkolnych
  Dzisiaj dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły dwie uczennice klasy 6a - Marysia Barwińska oraz Maja Olszewska. Dziewczyny bardzo ciekawie opowiedziały dzieciom w przystępny oraz humorystyczny sposób historię odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wprowadziły wszystkie grupy w teatralny nastrój. Aby lepiej uzmysłowić przedszkolakom ówczesne lata, dziewczyny przebierały się, odgrywały scenki oraz zadawały zagadki. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że w pamięci utkwiło im szczególnie przedstawienie. Liczymy na kolejne, interesujące wizyty we wszystkich grupach.  Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

  07. 11. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkołyDyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie informuje, że dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od nauki dla uczniów Szkoły Podstawowej i Oddziałów Przedszkolnych. Szkoła i przedszkole będą zamknięte.

  07. 11. 2018
  W oddziałach przedszkolnych
  Dnia 6.11.2018 roku dzieci z grupy "Kangurki" świętowały stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę urządzając "Wielki Bal Patriotyczny". W tym wyjątkowym dniu dzieci przebrały się za osoby mające związek z Polską oraz jej historią. Nie zabrakło ułanów, żołnierzy, Jana III Sobieskiego, królowej Jadwigi i oczywiście piłkarzy - dzieci i rodzice wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością w doborze strojów. Całe wydarzenie zaczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego, zwracając uwagę dzieci na dostojność sytuacji. Następnie grupa recytowała wiersz Władysława Bełzy "Kto ty jesteś? Polak mały" oraz zatańczyła taniec do "Piosenki małego patrioty" z szarfami w barwach narodowych. "Kangurki" brały udział także w niepowtarzalnym pokazie mody - każdy mógł przejść się po czerwonym dywanie i zaprezentować strój oraz powiedzieć kilka słów o bohaterze swojego przebrania. Po krótkiej dyskusji i obejrzeniu flmu animowanego o symbolach narodowych oraz historii Polski rozpoczął się quiz - kto odpowiedział poprawnie na bardzo trudne pytania, takie jak np.: "Kto to jest patriota?", "Ile lat temu Polska odzyskała niepodległość?", itp., otrzymywał cukierka. Oczywiście wszystkim dzieciom udało się wywalczyć nagrodę :) Grupa wykonała własnoręcznie fagę Polski oraz pokolorowała pięknie kolorowanki. Nie zabrakło także, jak na bal przystało, zabaw, tańców oraz pląsów. Wszystkim tego dnia dopisał humor i prawdziwie patriotyczna postawa ucznia zerówki!  Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

  29. 10. 2018
  W oddziałach przedszkolnych
  W środę 17.10.2018 roku dzieci ze szkoły miały możliwość posłuchania na żywo, jak brzmią dźwięki gitary elektrycznej oraz wysłuchania koncertu w wykonaniu bardzo zdolnych muzyków. Pan listonosz, bohater tego muzycznego przedstawienia rozdawał dzieciom muzyczne listy z różnych zakątków świata, a zadaniem dzieci było odczytanie listu i rozwiązanie zagadki. Podczas koncertu była możliwość zagrania na instrumentach.

  Dnia 27.09.2018 roku (w czwartek) nasze dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziła przedstawicielka Policji w Kościanie. Tematem spotkania było m.in.: bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły, rola odblasków drogowych, przypomnienie numerów alarmowych, a także jak zachować się, kiedy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, na czym polega praca policjantów. Było to bardzo pouczające i wartościowe spotkanie.

  W piątek 28.09.2018 roku dzieci z grupy "Misie", odbyły wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Kościanie. Wiele z nich odwiedziło już wcześniej bibliotekę ze swoimi rodzicami, bądź starszym rodzeństwem, ale dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki, poznały zasady zachowywania się w tym szczególnym miejscu, zapoznały się z zawodem bibliotekarza, a także dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki. Pani pracująca w bibliotece przeczytała dzieciom książkę pt. "Drzewo Darów", a następnie dzieci wzięły udział w różnych grach, zabawach i zajęciach plastycznych.  
  Zobacz więcej (Fot. Adrianna Flicińska-Smoczyk)

  28. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  27 pażdziernika 2018 r. w dniu poprzedzającym XIV Międzynarodowy Kościański Półmaraton organizowana jest biegowa impreza dla dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego "Święto Biegania z Coccodrillo". Na starcie stanęło blisko 900 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 80 uczniów. W zależności od wieku młodzi biegacze mieli do pokonania dystans od 150 m do 1200 m. Trzech najszybszych biegaczy w każdej kategorii otrzymało statuetki, a najlepsza szóstka dyplomy. Dla wszystkich były medale, ciepły napój oraz zdrowa żywność.
  Wyniki naszych uczniów:
  I miejsce: Emila Hegyi, Jędrzej Konieczny, Jakub Kużdowicz,
  III miejsce: Hanna Kościańska, Gabriela Kulmajer, Klaudia Przewoźniak,
  IV miejsce: Weronika Bąk, Zuzanna Naskręt, Kamil Jankowiak, Filip Lewandowski,
  V miejsce: Wiktoria Pypla, Patrycja Radoła, Norbert Baumert, Paweł Ratajczak,
  VI miejsce: Lena Baumert, Katarzyna Michalik, Jakub Adamczak, Jakub Wesołowski,
  VII miejsce: Maja Józefowska, Kamila Kaczmarek, Julia Pawlak, Jakub Kuik.
  Opiekunowie: Barbara Bąk, Aleksandra Spławska, Irena Wysoczańska, Zbigniew Pawlak.  
  Zobacz więcej (Fot. Barbara i Krzysztof Bąk)

  28. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniach 17-19 października oddziały przedszkolne odwiedził funkcjonariusz Straży Miejskiej z Kościana. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu, a także wdrażanie dzieci do obowiązku ich przestrzegania. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi ludźmi, a także nauczyły się przyjmowania postawy żółwia podczas kontaktu z agresywnym psem. Największą atrakcją było przymierzanie czapki oraz oglądanie przedmiotów używanych przez strażnika podczas pełnienia swoich obowiązków.  Zobacz więcej (Fot. Agnieszka Pawlak)

  28. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  19 października uczniów klasy 2 odwiedził pan Maciejem Szymczak - Komendant Straży Miejskiej w Kościanie. Uczniowie rozmawiali z gościem o zagrożeniach jakie mogą je spotkać, o tym jak sobie radzić w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci miały też okazję przećwiczyć pozycję obronną, którą należy przyjąć w razie ataku psa.  Zobacz więcej (Fot. Inga Kasprzak)

  26. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
  Skład drużyny: Mikołaj Paszkowiak, Mikołaj Wachowiak, Michał Michałowicz, Oskar Wojciechowski, Hubert Kaczmarek, Jan Filipowicz, Szymon Włodarczak, Damian Krzywosz, Nikodem Szczepaniak, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  25. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W dniu 24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Miejskim Konkursie Fotograficznym poświęconym życiu i twórczości Adama Tomaszewskiego - "Miłość została nad Obrą". Naszą Szkołę reprezentowały Michalina Zarzycka z kl. VIIc, która zajęła II miejsce i Weronika Pieprzyk z kl. VIIIa, która była III. Serdecznie gratulujemy! (Fot. Iwona Pieprzyk oraz ze strony: koscian.pl)

  25. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W piątek 19.10.2018 r. uczniowie klas III gimnazjum Julia Napierkowska, Marcel Lisieniecki i Dominik Olejniczak wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie "Watykan i Jan Paweł II", który odbył się w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności naszego Rodaka oraz historii Światowych Dni Młodzieży. Zespół reprezentujący naszą szkołę zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  25. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  We wtorek, 23.10.2018 r. dzieci z grupy "Kangurki" wybrały się do Muzeum Regionalnego w Kościanie aby zgłębiać dawne dzieje Kościana, regionu, ale także naszego kraju. Pan przewodnik ciekawie opowiadał dzieciom o początkach miasta, o jego prahistorii, a także zaprezentował rekonstrukcje przyrządów codziennego użytku i wytłumaczył, czym różniło się życie w tamtych czasach od współczesnego. "Kangurki" obejrzały także krótkie animacje, mające na celu przybliżenie historii naszego królewskiego miasta. Oprócz podziwiania przepięknej multimedialnej makiety dawnego Kościana dzieci dowiedziały się także wiele na temat odzyskania niepodległości przez Polskę i przypominały sobie podstawowe informacje, które powinien znać każdy prawdziwy Polak. Zobacz więcej (Fot. Daria Kaczór)

  24. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkołySamorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie przypomina, że trwa konkurs fotograficzny "100 lat Polski w obiektywie".
  Masz ciekawe zdjęcia prześlij je do nas. Oczekujemy na Wasze prace, które mogą przedstawiać pomniki, tablice pamiątkowe, mogiły ludzi zasłużonych lub poległych w walkach narodowowyzwoleńczych na ziemiach polskich oraz wszelkie miejsca lub obiekty związane z tematem konkursu.
  Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

  24. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w halowej piłce nożnej chłopców.
  Skład drużyny: Mikołaj Paszkowiak, Mikołaj Wachowiak, Michał Michałowicz, Hubert Kaczmarek, Jan Filipowicz, Oskar Wojciechowski, Szymon Włodarczak, Damian Krzywosz, Nikodem Szczepaniak, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  23. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w halowej piłce nożnej chłopców rocznik 2006 i młodsi.
  Skład drużyny: Mikołaj Siejek, Kacper Maciejewski, Hubert Schwarz, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Paweł Ratajczak, Filip Przybyła, opiekun Waldemar Wojtkowiak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  23. 10. 2018
  Z "Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku
  W piątek 19.10.2018 na stadionie piłkarskim w Racocie odbył się Finał Powiatu Kościańskiego Ogólnopolskiego Turnieju Z Podwórka na Stadion. W turnieju wystartowały 2 zespoły reprezentujące Naszą Szkołę w Kategoriach U-12 i U-10 oraz zespół UKS Czwórka w kategorii U-8. Najlepiej spisał się zespół w kategorii U-12, który został Mistrzem Powiatu i awansował do Finału Województwa Wielkopolskiego. Zespół w kategorii U-8 zajął 2 miejsce a w kategorii U-10 - 3 miejsce.
  Składy drużyn:
  U-12: Paweł Ratajczak, Łukasz Lewandowski, Wiktor Kaczmarek, Albert Smoczyk, Kacper Maciejewski, Jakub Kuik, Kacper Kubiak, Jacek Napierkowski, Adam Skowronek, Kamil Lewandowski,
  U-10: Dawid Krysiak, Jędrzej Trąbka, Maksymilian Walczak, Franciszek Horla, Mateusz Trybuś, Bartosz Skowronek, Wojciech Barwiński, Marcel Bernaciak, Jakub Durzyński, Nikodem Szwajerek,
  U-8: Wiktor Więcek, Ksawery Witkowski, Kacper Biernacki, Wiktor Czerwiński, Filip Wizerkaniuk, Jędrzej Konieczny, Kornel Kołodziejczyk, Kornel Płocieniak, Filip Sikora, Dawid Skoracki.
   (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  22. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W środę 17 października na Stadionie Hippicznym Poznań Wola odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych.
  W zawodach wystąpiły dwie sztafety Naszej Szkoły w kategoriach chłopców roczników 2003 - 2005 i 2006 - 2008. Obie sztafety spisały się bardzo dobrze - w Igrzyskach Dzieci roczniki 2006 - 2008 sztafeta Naszej Szkoły zajęła 18 miejsce spośród 39 zespołów a w Igrzyskach Młodzieży roczniki 2003-2005 zajęliśmy 22 miejsce na 36 sztafet.
  Wszystkim gratulujemy bardzo dobrego występu i wzorowego reprezentowania szkoły.
  Chłopcy 2006 i młodsi: Paweł Ratajczak, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Mikołaj Iwaszczuk, Filip Przybyła, Jakub Wierzejewski, Kamil Jankowiak, Jacek Przygocki, Maciej Ciseł.
  Chłopcy 2003-2005: Nikodem Szczepaniak, Albert Ratajczak, Szymon Włodarczak, Jakub Wesołowski, Dawid Frąckowiak, Kacper Adamczak, Igor Wawrzyniak, Dawid Sołtysiak, Mikołaj Wachowiak, Karol Adamczak. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  22. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  I miejsce w Mistrzostwach Kościana Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców roczniki 2006 i młodsi.
  Skład: Mikołaj Siejek, Kacper Maciejewski, Hubert Schwarz, Igor Lajszner, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Paweł Ratajczak, Filip Przybyła. (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  20. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Przy jesiennej pogodzie odbyła się 53 Kościańska Jesień nad Obrą. Lubiń 2018. Wzięło w niej udział 87 uczniów i 16 opiekunów z naszej szkoły. Dzisiaj uczestnicy rajdu przeszli około 6 km czarnym szlakiem z Krzywinia do Lubinia, gdzie były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Zobacz więcej

  12. 10. 2018
  D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
  14. 10. 2018
   

  11. 10. 2018
  D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
  Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak oraz Przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Ruszkiewicz, wiceburmistrz p. Maciej Kasprzak, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Kuta i ksiądz proboszcz Czesław Małycha złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia pomyślności, zdrowia oraz realizacji wszystkich swoich niespełnionych planów oraz dziękowali za ciężką pracę, poświęcenie i trud włożony w wychowanie uczniów. Uroczystość uświetnił program artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, przygotowany pod kierunkiem p. Magdaleny Wróblewskiej i p. Macieja Zielonki.  Zobacz więcej

  10. 10. 2018
  P A S O W A N I E   P I E R W S Z A K Ó W
  Ślubuję uroczyście:
  - wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
  - uczyć się pilnie,
  - być dobrym kolegą,
  - dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
  - dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,
  - swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
  - ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.
   
  Dzisiaj odbyło się uroczyste przyjęcie 97 pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Przysięgę przyjęła p. wicedyrektor Hanna Konieczna. Po złożeniu ślubowania, p. dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak "ołówkiem" każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia a p. wicedyrektor Lucyna Napierała wręczyła okolicznościowe dyplomy. Pani dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak oraz goście Przewodniczący Rady Miasta p. Piotr Ruszkiewicz i ksiądz proboszcz Czesław Małycha, życzyli uczniom sukcesów w nauce, dużo zdrowia i miłych chwil podczas pobytu w szkole.
  Wychowawczynie pp. Małgorzata Manujłow, Renata Kasperska, Anna Matuszkowiak i Małgorzata Drozda wraz z uczniami klas Ia, Ib, Ic i Id przygotowały piosenki. Był też test z wyrażenia głośnej radości. W sprawnym przeprowadzeniu uroczystości pomagały uczennice klas VI. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali prezenty od Urzędu Miasta.  
  Zobacz więcej

  Klasa I a

  Klasa I b

   

  Klasa I c

  Klasa I d

  08. 10. 2018
  Ucieczka z biblioteki - gra typu escape room
  Pasjonat czytelnictwa powinien uciekać DO biblioteki, ale w drodze wyjątku zaproponowaliśmy uczniom klas V ucieczkę z niej w formie gry typu escape room.
  Zadaniem czteroosobowych grup było odnalezienie klucza, aby wydostać się z biblioteki. Rozwiązywanie kolejnych literackich zadań to nowy trop, nowa wskazówka, które zbliżały uczniów do otwarcia drzwi.
  Czekamy na kolejne grupy!  Zobacz więcej  (Fot. Joanna Siejek-Kolenda & Iga Kasztelan-Jęcz)

  05. 10. 2018
  "Rodzina to bezpieczna kraina"
  Dnia 4 października 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zostały wręczone nagrody dla szkół na najlepszy szkolny projekt promujący wartość rodziny. Nasz projekt nosił tytuł: "Rodzina to bezpieczna kraina" i był realizowany przez całą społeczność szkolną. Wojewoda Wielkopolski p. Zbigniew Hoffmann wręczył p. Dyrektor i uczniom pamiątkowy ryngraf oraz nagrodę w postaci fantoma. Uroczystość uświetnił występ i spotkanie z pisarką p. Barbarą Kosmowską.  (Fot. Bogna Kaźmierczak)

  05. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W czwartek 4 października 2018 r. na Stadionie Hippicznym w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Podstawowych w kategoriach Igrzysk Dzieci roczniki 2006 i młodsi oraz Igrzysk Młodzieży roczniki 2003-2005. Naszą Szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci oraz sztafeta chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży.
  Znakomicie spisały się obie sztafety chłopców wygrywając swoje biegi. Chłopcy zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu i awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 17 października w Poznaniu. Bardzo dobrze spisały się dziewczyny z roczników 2006 i młodsze, które zdobyły srebrne medale.
  Składy Sztafet:
  Chłopcy 2006 i młodsi: Paweł Ratajczak, Igor Żeganowski, Kamil Sikora, Mikołaj Iwaszczuk, Filip Przybyła, Jakub Wierzejewski, Kamil Jankowiak, Jacek Przygocki.
  Chłopcy 2003 - 2005: Nikodem Szczepaniak, Albert Ratajczak, Szymon Włodarczak, Jakub Wesołowski, Dawid Frąckowiak, Kacper Adamczak, Igor Wawrzyniak, Dawid Sołtysiak, Mikołaj Wachowiak, Alan Capała, Karol Adamczak.
  Dziewczyny 2006 i młodsze: Weronika Bąk, Wiktoria Pypla, Maja Olszewska, Hanna Kościańska, Dominika Wach, Maja Józefowska, Emilia Hegyi, Klaudia Przewoźniak, Oliwia Czech.
   (Fot. Piotr Sołtysiak)

  04. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W piątkowy wieczór 28 września 2018 r. grupa 38 uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w Nocy Naukowców na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wydziale geografii uczniowie mogli poczuć się jak pasażerowie samolotu dzięki widokom na żywo z kamery zsynchronizowanej z ruchem ich głowy. Wzięli także udział w quizach, grach i wielu konkursach zorganizowanych przez naukowców. Na własne oczy mogli zobaczyć meteoryty o wadze 28 i 150 kilogramów. W Muzeum Ziemi na wystawie oglądali różne skamieniałości, skały, meteoryty i cios mamuta. Największą atrakcją cieszył się tor przeszkód przygotowany przez speleologów, który pokonała tylko jedna chętna uczennica. Na wydziale biologii atrakcją była wystawa zwierząt egzotycznych, takich jak: pająków, owadów, płazów, gadów. Uczniowie mogli zapoznać się z gatunkami ssaków żyjących w naszej okolicy oraz obejrzeć rośliny ze zbiorów naukowców. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Pełni wrażeń i chęci udziału w kolejnej Nocy Naukowców na poznańskich uczelniach wróciliśmy późnym wieczorem do domu. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Beata Pawłowska-Wach, Katarzyna Grzelczyk, Brygida Józefowska, Joanna Siejek-Koledna, Aleksandra Wojciechowska.  Zobacz więcej  (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

  04. 10. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkoły27 września 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznym głosowaniu największą ilość głosów otrzymała i została przewodniczącą Samorządu Zofia Sołtysiak z klasy III Ag. W skład zarządu weszły: zastępczynie przewodniczącej Daria Kamińska z klasy VIII c, Anna Jankowska z klasy III Cg oraz Wiktoria Przybyła z klasy VIII c.

  28. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W związku ze sprzyjającą pogodą Szkolne Koło PCK wznowiło akcję "Piątki z fitness". Tym razem ćwiczenia i tańce poprowadziły uczennice kl. VIa: Nina Frąckowiak, Dominika Wach i Maria Barwińska. Dziewczęta przypomniały poprzednie układy taneczne, a obecnie pracują nad nowymi. W każdy wtorek o godz. 15.30 - 16.15 na małej sali gimnastycznej można poćwiczyć przygotowane układy pod kierunkiem członkiń SK PCK i szkolnego opiekuna koła, p. Reginy Szymkowiak. Zapraszamy.  Zobacz więcej  (Fot. Regina Szymkowiak & KŻ)

  26. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W najbliższym czasie przejście dla pieszych będzie zabezpieczone tylko przez jedną "stopkę", z powodu choroby drugiej pani.

  25. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  20 października 2018 roku (w sobotę) odbędzie się 53 Kościańska Jesień nad Obrą. Lubiń 2018. Zapraszamy.  Regulamin rajdu

  25. 09. 2018
  W O L O N T A R I A T
  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie przystąpiła do udziału w projekcie "Współpraca się opłaca. Graj w wolontariat - Warto!". W ramach projektu uczniowie biorą udział w zajęciach warsztatowych na temat wolontariatu oraz przystąpili do konkursu plastycznego. Konkurs polega na przygotowaniu przez uczniów plakatu promującego wolontariat.

  24. 09. 2018
  K L U C Z E W O   2018
  17 września br. dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały na wycieczkę do Kluczewa do "Starej chaty u kowala". Celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi oraz umożliwienie im kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wyrabia się masło, zobaczyły kuźnię i zapoznały się z pracą kowala. Dużą atrakcją dla dzieci były zabawy z króliczkami, karmienie kozy i owcy oraz dojenie krowy. Gospodarz przygotował dla dzieci ognisko z kiełbaskami, a gospodyni pyszne rogaliki. Pogoda bardzo nam dopisała i wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.  Zobacz więcej  (Fot. Agnieszka Pawlak)

  21. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie zaprasza na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się 2 października 2018 r. o godz. 18.00 w sali nr 1.

  21. 09. 2018
  D Z I E Ń   P R Z E D S Z K O L A K A
  W czwartek 20 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły udały się na uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka na boisko Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie. Na otwarcie imprezy został odśpiewany „Hymn Przedszkolaka”, następnie każda szkoła i przedszkola prezentowały tańce lub piosenki związane z tematyką wydarzenia - bajkami. Nasze Kangurki, Misie i Tygryski wesoło zaśpiewały „Kaczkę Dziwaczkę”. Po skończonych występach dzieci zawieszały do balonów z helem przygotowane przy pomocy nauczycielek kartki z życzeniami i puszczały je do nieba, aby wszystkie marzenia się spełniły. Na zakończenie imprezy dzieci bawiły się przy akompaniamencie muzyki z klaunami i animatorami. Pogoda nam dopisała ;)  Zobacz więcej  (Fot. Daria Kaczór)

  20. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Informacje na temat zimowego obozu narciarskiego Duszniki Zdrój - Zieleniec 2019.  Zobacz tutaj

  15. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  W sobotę 15 września na stadionie hipicznym w Racocie odbył się XXV Bieg Olimpijski poświęcony pamięci Ireny Szewińskiej i VIII Olimpijski Nordic Walking, w którym udział wzięła grupa uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunami. Gościem specjalnym był mąż patronki biegu - Janusz Szewiński. Jak co roku na biegu gościli olimpijczycy. Tym razem do Racotu przyjechali: Anita Włodarczyk (lekkoatletka), Andrzej Głyda (strzelec), Andrzej Wróbel (lekkoatleta), Dariusz Goździak (pięcioboista), Tadeusz Kulczycki (lekkoatleta), Romuald Rasiak (siatkarz) oraz Jaromir Radke (łyżwiarz), któremu przypadł przywilej zapalenia znicza olimpijskiego. Dla wszystkich, którzy ukończyli 5 kilometrowy bieg były pamiątkowe dyplomy i upominki. Wśród uczestników biegu rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym skuter i 25 rowerów. Imprezę zakończył piknik sportowo-rekreacyjny.  Zobacz więcej 

  13. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Logo szkołySamorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie organizuje konkurs fotograficzny "100 lat Polski w obiektywie". Celem konkursu jest: budowanie trwałej więzi emocjonalnej z krajem ojczystym i regionem, wzmacnianie świadomości obywatelskiej, integracja międzypokoleniowa, kreatywne uczestnictwo w wydarzeniach związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości poprzez łączenie wiedzy historycznej, wyobraźni plastycznej i poczucia piękna, prezentacja osiągnięć uczestników konkursu.
  Masz ciekawe zdjęcia prześlij je do nas. Oczekujemy na Wasze prace, które mogą przedstawiać pomniki, tablice pamiątkowe, mogiły ludzi zasłużonych lub poległych w walkach narodowowyzwoleńczych na ziemiach polskich oraz wszelkie miejsca lub obiekty związane z tematem konkursu.
  Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

  08. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się 41 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Wzięło w nim udział 117 uczniów i 28 opiekunów z naszej szkoły. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Zobacz więcej

  08. 09. 2018
  "Rodzina to bezpieczna kraina"
  I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na najlepiej przygotowany i zrealizowany szkolny projekt edukacyjny w zakresie promocji wartości rodziny. Konkurs, którego celem była promocja wartości rodzinnych wśród społeczności szkolnych cieszył się dużym zainteresowaniem. Szkoły, realizując projekty promujące wartość rodziny, pokazały jak wiele mądrych i wartościowych inicjatyw można zrealizować na poziomie lokalnym. Czytaj więcej

  03. 09. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Wakacje się skończyły, czas na naukę . Dzisiaj odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla 876 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Dyrektor szkoły p. Emilia Grajewska i przybyli goście życzyli uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach i zawodach na jak najwyższym szczeblu. Po akademii odbyły się spotkania z wychowawcami. Zobacz więcej

  01. 09. 2018
  Obóz UKS Czwórka Kościan - Cichowo
  W dniach 20 - 25. 08. 2018 r., 38 zawodników wraz z trenerami wzięło udział w corocznym obozie piłkarskim w Cichowie. Zawodnicy trenowali dwa razy dziennie na boisku ośrodka w Cichowie oraz na Orliku w Krzywiniu, brali udział w zajęciach na plaży, zwiedzili Skansen "Soplicowo", jechali kolejką parkową oraz drezyną kolejową w pobliskim Bieżyniu. Obóz zakończył się wspólnym ogniskiem rodziców i zawodników.
  Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Kościanie oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie. Wodę dla zawodników zakupiła Firma "Narzędziowiec" z Kościana.
  UKS Czwórka zaprasza na treningi do nowej grupy rocznika 2012 - kontakt 603860793. 
  Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

  01. 09. 2018
  U B E Z P I E C Z E N I E
  Warunki ubezpieczenia w Compensa, przyjęte uchwałą przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie na rok szkolny 2018/2019. Warunki ubezpieczenia

  23. 08. 2018
  PLANY LEKCJI
  Tu znajdziesz plany lekcji dla klas pierwszych szkoły podstawowej. Plany lekcji klas I
  Plany lekcji dla klas II-VIII oraz IIIg widoczne w dzienniku elektronicznym po wybraniu daty wrześniowej.

  22. 08. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że plany lekcji na rok szkolny 2018/2019 dla klas II-VIII oraz IIIg będą w dzienniku elektronicznym, a dla klas I SP na stronie internetowej od piątku 24 sierpnia 2018 r.

  22. 08. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w hali sportowej w poniedziałek 3 września 2018 r., o godz. 8.00 dla uczniów klas V-VIII oraz IIIg; o godz. 10.00 dla uczniów klas I-IV. Oddziały przedszkolne - 3 września 2018 r. - zgodnie ze złożonymi wnioskami.
  Świetlica szkolna będzie otwarta od 3 września w godz. 6.30 - 16.30.

  22. 08. 2018
  Rajd Kolarski PTTK do Turwi
  8 września 2018 roku (w sobotę) odbędzie się 41 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Regulamin rajdu

  22. 08. 2018
  O G Ł O S Z E N I E
  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum otrzymują podręczniki od szkoły. Należy kupić tylko podręczniki do religii. Wykaz podręczników


  A R C H I W U M

  2017/2018    2016/2017    2015/2016    2014/2015    2013/2014    2012/2013    2011/2012    2010/2011    2009/2010

  e-mail