21. 02. 2018
U W A G A   R O D Z I C E
iDziennik już działa. Zakładka w menu z lewej strony. Tu można przeczytać instrukcję logowania się. iDziennik iDziennik

10. 02. 2018
1 0 0   D N I
W piątek, 9. 02. 2018 r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Mariana Koszewskiego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie bawili się na tradycyjnej "Studniówce" w sali bankietowej kościańskiego Nenufaru.

III a

III b

III c

Zdjęcia dzięki uprzejmości FILIPson

10. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
"W zaczarowanym świecie baśni Andersena". Pod takim hasłem odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Chęć udziału w konkursie zgłosiło 17 uczniów i wszyscy stawili się na czas. Zgodnie z Regulaminem uczniowie musieli odpowiedzieć na 45 pytań, rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć hasło oraz określić z jakiej baśni pochodził cytowany fragment.
Trudy pracy wynagrodziły w przerwie pyszne pączki ufundowane przez p. Adriana Tycnera - Cukiernia "Miniaturka".
Czekając na wyniki Konkursu jego uczestnicy mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 3a i 3d naszej szkoły.
Wreszcie nadszedł oczekiwany moment. Komisja konkursowa w składzie: panie Renata Kasperska, Iga Kasztelan-Jęcz i Magdalena Wróblewska podliczyła punkty i ogłosiła wyniki.
Laureatami zostali:
     I miejsce - Dominik Skoracki - Szkoła Podstawowa nr 4,
     II miejsce - Paulina Soluch - Szkoła Podstawowa nr 3,
     III miejsce - Mateusz Talarowski - Szkoła Podstawowa nr 3.
Każdy uczestnik Konkursu z rąk pani dyrektor Hanny Koniecznej otrzymał książkę, kubek i dyplom uczestnictwa. Osoby wyróżnione dodatkowo - książki, a laureat tablet z klawiaturą. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Kościana. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
 Zobacz zdjęcia  (Fot. Małgorzata Drozda)

10. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
8 lutego 2018 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV "Co dwie głowy to nie jedna".
W konkursie udział wzięło 18 dwuosobowych zespołów z powiatu kościańskiego. Fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Kościańskiego, Burmistrz Miasta Kościan, Wójt Gminy Kościan, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń i Spółdzielnia Uczniowska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie.
Konkurs składał się z dwóch etapów:
I - składał się z 8 konkurencji równych dla wszystkich drużyn, oprócz postaci tangramowej, która była różna w zależności od wylosowanego kodu. Wśród konkurencji były: intruz, logogryf, zagadki matematyczne, wykreślanka matematyczna, kwadrat magiczny, przysłowia z liczebnikami oraz tangram. Na wykonanie wszystkich zadań uczestnicy mieli 40 minut.
II etap to test zawierający 15 zadań zamkniętych, zawsze była tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Na rozwiązanie tego testu uczniowie mieli 15 minut. Drugą część należało wykonać jak najszybciej, ponieważ przy jednakowej liczbie punktów dodatkowy punkt otrzymywała drużyna, która oddała test jako pierwsza.
Wyniki konkursu:
     I miejsce: Agata Tęcza i Antonina Wojciechowska z SP nr 4 w Kościanie;
     II miejsce: Nikola Antkowiak i Alicja Maćkowiak z SP nr 2 w Kościanie;
     III miejsce: Lena Domagała i Wiktor Skrzypczak z SP Śmigiel;
     IV miejsce: Emanuel Kostrzewski i Jakub Mazurek z SP Stara Przysieka;
     V miejsce: Nikodem Frąckowiak i Nadia Witkowska z SP Racot;
     VI miejsce: Agata Sztul i Jan Leonardczyk z SP Jerka.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Jolanta Niklas, Bogna Kaźmierczak, Jolanta Jąder, Izabela Czarnecka oraz Elżbieta Kucner. Konkurs, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem, tak ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Konkurs był rywalizacją, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą.
 Zobacz zdjęcia

09. 02. 2018
U W A G A   R O D Z I C E
iDziennik  Kody dostępu do iDziennika rodzice uczniów mogą odbierać w sekretariacie szkoły w dniach 21.02.-27.02.2018 r. w godzinach od 7.15 do 14.45 oraz w sobotę 3.03.2018 r. w godz. od 9.00 do 12.00. Kody wydawane będą za potwierdzeniem odbioru rodzicom, a nie uczniom.

08. 02. 2018
F E R I E   Z I M O W E   2 0 1 8
PLAN ZAJĘĆ
Zajęcia w godzinach 10.00 - 14.00 - zbiórka w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie
    - Dla każdej grupy planowane są zajęcia na basenie, lodowisku, ściance wspinaczkowej, hali sportowej oraz wyjazd do Śmigla na kręgielnię oraz plac zabaw.
    - Na zajęcia na basen, lodowisko oraz ściankę wspinaczkową grupy przechodzą spacerem.
    - Na zajęcia na ściance wspinaczkowej należy zabrać zmienne obuwie sportowe.
    - Grupy wyjeżdżające na kręgielnię do Śmigla w piątek również zabierają zmienne obuwie sportowe.
    - Wstęp na lodowisko jest bezpłatny, jeśli ktoś nie ma łyżew musi zapłacić za wypożyczenie - koszt 4 zł.
Zobacz:   Plan zajęć
Podział na grupy:   Grupa I   Grupa II   Grupa III   Grupa IV   Grupa V   Grupa VI   Grupa VII   Grupa VIII

08. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Z okazji walentynek Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował dla uczniów naszej szkoły pocztę walentynkową. Zostało rozdanych ponad 800 walentynek. Każdy uczeń wraz z kartką walentynkową otrzymał od Samorządu Uczniowskiego słodki upominek. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę.

07. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Wnioski, zgłoszenia, oświadczenia, informacje i zarządzenia na temat rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 w zakładce REKRUTACJA 2018/2019. Zobacz więcej

06. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
6 lutego 2018 obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z nim również w naszej szkole uczniowie zaangażowali się do działań związanych z przypomnieniem sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Na korytarzach szkolnych powieszono plakaty zrobione przez uczniów. Pomysłów było bardzo wiele, każdy ciekawy i zaskakujący. Wszystkie klasy, nawet te najmłodsze, na zajęciach komputerowych i informatyce szczegółowo przypominały sobie zasady bezpieczeństwa w Internecie, rozmawiając, oglądając filmiki i wykonując różne prace komputerowe. O bezpiecznym korzystaniu z Internetu będziemy pamiętać przez cały rok. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Bezpiecznego Internetu wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszej szkole.  Zobacz więcej  (Fot. Małgorzata Stanisławska)

06. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
WOŚPPo raz kolejny Nasz Szkoła przyłączyła się do WOŚP. Wszystkie klasy zebrały łącznie 4.971,30 zł, pobijając zeszłoroczną kwotę zbiórki.

06. 02. 2018
R E K O L E K C J E   W I E L K O P O S T N E
07. 02. - 09. 02. 2018

"Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym"
WOŚP 07. 02. 2018 - Środa
09.00  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. I-III szkoła podstawowa
10.30  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. IV-VI szkoła podstawowa
12.00  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. VII oraz II-III gimnazjum

08. 02. 2018 - Czwartek
09.00  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. I-III szkoła podstawowa
10.30  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. IV-VI szkoła podstawowa
12.00  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. VII oraz II-III gimnazjum

09. 02. 2018 - Piątek
09.00  -  Nauka rekolekcyjna  -  kl. I-III szkoła podstawowa
10.30  -  Msza Św. z nauką rekolekcyjną  -  kl. IV-VI szkoła podstawowa
12.00  -  Msza Św. z nauką rekolekcyjną  -  kl. VII oraz II-III gimnazjum

06. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 02.02.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Kościana w piłce siatkowej chłopców rocznik 2005 i młodsi. Turniej wygrała drużyna Naszej Szkoły w składzie: Maksymilian Domagała, Jacek Przygocki, Mateusz Ustasiak, Igor Napierkowski, Jakub Konieczny, Hugo Zborowski, Jakub Ruskowiak, Olivier Gierczyński, Karol Adamczak, Kacper Adamczak, opiekun Waldemar Wojtkowiak.
Drużyna będzie reprezentowała Kościan w Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 01.03.2018 r.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

05. 02. 2018
D Z I E Ń   O T W A R T Y
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie uprzejmie zaprasza Sz. P. wraz z córką/synem na "dzień otwarty" w oddziałach przedszkolnych i klasach pierwszych, który odbędzie się w sobotę 03 marca 2018 roku w godz. 10.00 - 12.00.
ENTER

04. 02. 2018
F E R I E   Z I M O W E
Od 12 lutego 2018 r. rozpoczynają się ferie zimowe. Ferie są po to abyś odpoczywał, bawił się dobrze ale rozsądnie. Jeśli wyjeżdżasz - to super! Na pewno wrócisz ze wspaniałymi wrażeniami, poznasz nowe, ciekawe miejsca, wspaniałych kolegów i koleżanki. Pamiętaj tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie bezpiecznie. BAWCIE SIĘ DOBRZE I ODPOCZYWAJCIE. Zobacz więcej

04. 02. 2018
P A S O W A N I E  N A  C Z Y T E L N I K A
W piątek 2 lutego uczniowie klasy 1c brali udział w uroczystym "Pasowaniu na Czytelnika". Wydarzenie to poprzedziło zabawne przedstawienie p.t. "Księżniczka się nudzi" w wykonaniu uczennic klasy VId. Następnie uczniowie rozmawiali z panią bibliotekarką Igą Kasztelan-Jęcz o tym, jak należy dbać o książki, co można a czego nie wolno robić czytając i wypożyczając książeczki. Po złożeniu przyrzeczenia i odbiciu swojego palca na znak akceptacji, uczniowie pierwszy raz wypożyczyli książki w szkolnej bibliotece. Zobacz więcej (Fot. Inga Kasprzak)

02. 02. 2018
O G Ł O S Z E N I E
W zimie musi być zimno, zimą musi być śnieg! Bo zima z deszczem i pluchą to nie jest zima:
Rano deszcz, w południe deszczyk
i wieczorem pada jeszcze.
W nocy nie przychodzi mróz,
słychać wody plusk, plusk, plusk.
Luty - wszyscy mówią nam,
deszcz zaprzecza pam, pam, pam.
Uczniowie klas I-III naszej szkoły postanowili więc przywołać zimę w dziecięcej poezji. Może, gdy usłyszy piękne recytacje przypomni sobie o nas?
W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Wszyscy pięknie recytowali przygotowane przez siebie wiersze i komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie - komu przyznać wyróżnienie? Laureatami zostali:
      - w kategorii klas pierwszych: Simon Kojchevski kl. Ic, Amelia Bossa kl. Id, Aleksandra Dojcz kl. Id
      - w kategorii klas drugich: Konrad Nowak kl. IIb, Maria Tylińska kl. IIa, Aleksandra Włodarczak kl. IIa
      - w kategorii klas trzecich: Gabriela Korsak kl. IIIa, Filip Jaśkowiak kl. IIId, Norbert Baumert kl. IIIe
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pozostali nagrody pocieszenia, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy. Wszystkim dzieciom serdecznie GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
 (Fot. Małgorzata Drozda)
 

31. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
II miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce siatkowej dziewcząt - Igrzyska Dzieci. Szkołę reprezentowały: Weronika Bąk, Oliwia Czech, Nina Frąckowiak, Zuzanna Sołtysiak, Maja Szczepaniak, Olga Pawłowska, Nina Ryszkowska, Paula Białożyt, Klaudia Przewoźniak, Nel Kunc, opiekun - Barbara Bąk (Fot. Barbara Bąk)

25. 01. 2018
Z M I A N Y   W  P L A N A C H   L E K C J I
Uwaga! W klasach Va, Vb, Vd oraz VIIa korekta planu lekcji. Zmiana obowiązuje od poniedziałku 29 stycznia 2018 r. Tu możesz zobaczyć i wydrukować aktualne plany lekcji dla wszystkich oddziałów na rok szkolny 2017/2018.  PLAN LEKCJI

24. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołyDyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie uprzejmie zaprasza na zebranie organizacyjne rodziców dzieci urodzonych w 2012 r., które od 1 września 2018 r. mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.
Zebranie odbędzie się we wtorek 06 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

24. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Podczas XXXII Kościańskiego Koncertu Noworocznego wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. ks. dr. Józefa Surzyńskiego w Kościanie, a wśród nich grająca na flecie nasza uczennica klasy Vc Maria Ospałek. (Fot. dzięki uprzejmości ARPINIUM)

21. 01. 2018
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
DBIDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2018 jest Facebook. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka.

DBI 2018 obchodzić będziemy 6 lutego pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Więcej na lekcjach z wychowawcami i na lekcjach informatyki. Zobacz plakaty

20. 01. 2018
A L E   T O   B Y Ł   B A L . . .
16 stycznia 2018 r. odbył się bal karnawałowy dla klas I oraz II. Dzieci bawiły się wspaniale wśród księżniczek, batmanów i innych postaci z bajek. Tegoroczny bal przeszedł tanecznym krokiem do historii. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się - serdecznie dziękujemy! Zobacz więcej (Fot. Inga Kasprzak)

20. 01. 2018
B I A Ł A   S Z K O Ł A
Informacje na temat "Białej Szkoły" w Zieleńcu. Termin, miejsce zakwaterowania, koszt, program, warunki uczestnictwa, termin zgłoszeń.  Zobacz tutaj

17. 01. 2018
U W A G A   P Ó Ł K O L O N I E
W drugim tygodniu ferii zimowych (19 - 23 luty) w szkole planowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne w formie półkolonii. W programie zajęć planowane są: zajęcia w hali sportowej, wyjścia na basen, lodowisko i ściankę wspinaczkową, oraz wyjazd do Śmigla na kręgielnię i plac zabaw. Więcej informacji znajdziesz tu  Półkolonie 2018

16. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołyPrzypominamy o konkursie "Moje święta w fotografii" organizowanym przez Samorząd Uczniowski i Spółdzielnię Uczniowską "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie. Masz ciekawe zdjęcia ze Świąt Bożego Narodzenia prześlij je do nas. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

13. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce siatkowej chłopców z gimnazjum. W zwycięskim składzie znaleźli się Kacper Grześkowiak, Igor Jankowski, Kuba Nowacki, Kacper Rothe, Eryk Łupicki, Jakub Hochensee, Mateusz Wachowiak, Mateusz Fórmanowicz, Kajetan Kużdowicz, Sebastian Michalik, Dawid Piotrowski, opiekun - Zbigniew Pawlak

11. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
23 stycznia (wtorek) o godz. 16.30 i 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami podsumowujące naukę w I półroczu roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy.

09. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Kinga Kozber z kl. IVc z powodzeniem uprawia sportowo jazdę konną. W roku 2017 odniosła szereg ważnych sukcesów w skokach przez przeszkody w swojej kategorii wiekowej 9-11 lat (grupa A1). Zdecydowanie najważniejszym z nich było zajęcie III m. w kategorii A1 w "Pucharze Polski Kucy" (PPK) w Strzegomiu. Kolejnym ważnym sukcesem były powtarzalne, bardzo dobre wyniki na zawodach ogólnopolskich dzieci i młodzieży (ZODiM - Strzegom, Jaszkowo, Leszno), które były jednocześnie kwalifikacjami do bardzo popularnego, międzynarodowego, medialnego eaventu, jakim jest "Cavaliada Future Ture 2017/2018". Kinga będzie w Cavaliadzie uczestniczyła.  (Info dzięki uprzejmości p. Kozber)

04. 01. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Maria Tomkowiak, uczennica klasy III c gim., zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.

27. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Po raz piętnasty Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie zorganizował akcję charytatywną, która w bieżącym roku odbywała się pod hasłem "Młodsze pokolenie starszemu pokoleniu z szacunkiem i wdzięcznością", a także akcję na rzecz chorych i biednych dzieci z Kościana i okolic, podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Domu Dziecka we Wschowie, Domu Opieki w Jarogniewicach.  Czytaj więcej  Zobacz zdjęcia

24. 12. 2017
B O Ż E   N A R O D Z E N I E
Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni
gromadzą się przy wigilijnym stole.
Jest taki wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...
to noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...
Noc Bożego Narodzenia.
Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji
Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze
w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.

19. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Czwórka blogujeSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego szkolnego bloga, na którym pojawił się grudniowy post o świętach Bożego Narodzenia oraz wymianie listów między naszą szkołą a francuską podstawówką. Znajdziecie nas na stronie internetowej http://sp4koscian.blogspot.com oraz po kliknięciu w link na stronie internetowej naszej szkoły.

19. 12. 2017
W I G I L I A   2 0 1 7
Tradycyjne, wigilijne spotkanie pracowników i uczniów w Naszej Szkoły. Wśród przybyłych gości byli: Przewodniczący Rady Miasta - p. Piotr Ruszkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców - p. Jakub Pawlak oraz proboszcz - ks. Czesław Małycha.
Serdeczne życzenia przybyłym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku złożyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie p. Emilia Grajewska-Banaszak i zaproszeni goście. Tradycyjnie też złożono życzenia i wręczono upominki uczestniczącym w spotkaniu podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IIIa gim. pod kierunkiem p. Arlety Linke i zespół Soli Deo p. Brygidy Józefowskiej, oprawę muzyczną zapewnił p. Jakub Zielonka. Dekoracje przygotowały p. Irena Grześkowiak i p. Ewa Rydzewska.  
Zobacz więcej

17. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Uroczyste podsumowanie X Powiatowego Konkursu na, "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową" zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie odbyło się w czwartek 14 grudnia 2017r. w kościańskim KOK-u. Tegoroczna edycja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały upominiki, niespodzianki i słodycze. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych byli również uczniowie naszej szkoły. III miejsce w kategorii klas I-III zajęła Tamara Nowak z kl. Id, wyróżnienia otrzymali: Igor Stachowiak z kl. Ic, Zuzanna Mania z kl. Ib, Adam Poprawski z kl. IIa i Nikola Frąckowiak z kl. IIIc. W kategorii klas IV-VI: I miejsce zdobyła Marianna Szott z kl. IVb, II miejsce Sergiusz Kowalczyk z kl. Vd, wyróżnienia otrzymali: Kacper Józefowski z kl. IVb, Lena Jankowska z kl. IVb, Wirginia Rybak z kl. VIb i Paula Białożyt z kl.VIb.  Zobacz więcej  (Fot. Brygida Józefowska)

14. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołySamorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie organizuje konkurs fotograficzny "Moje święta w fotografii". Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii wśród uczniów, propagowanie piękna, prezentacja osiągnięć uczestników konkursu. Masz ciekawe zdjęcia ze Świąt Bożego Narodzenia prześlij je do nas. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

14. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce ręcznej dziewcząt.
Skład drużyny: Martyna Juśkowiak, Zuzanna Nowacka, Anna Matysiak, Magdalena Godlewska, Alicja Chrzanowska, Marta Dziura, Ewa Dominiczak, Adrianna Wawrzyniak, Zofia Zborowska, Zuzanna Ustasiak, Alicja Rybczyńska, Adrianna Mika.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

14. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
II miejsce w Mistrzostwach Miasta Kościana w piłce siatkowej dziewcząt.  (Fot. Piotr Sołtysiak)

13. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
9 grudnia podczas jarmarku świątecznego przed Kościańskim Ratuszem uczniowie klas Ia, Ib, Ic, Id, IIIb, IIIc, IIIe, pokazując swój talent wokalny, zaśpiewali piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

13. 12. 2016
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się kolejna edycja akcji "Dzieci dzieciom ślą życzenia" dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie. Jak co roku nasi uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem p. Marietty Szymkowiak, p. Brygidy Józefowskiej i p. Reginy Szymkowiak. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Jakub Zielonka. W uroczystości uczestniczyła p. dyr. Emilia Grajewska-Banaszak. Na początku zaproszeni goście obejrzeli inscenizację baśni H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Następne uczennica kl. III c gim. Wiktoria Wieszczeczyńska zaśpiewała niezwykle wzruszającą "Kolędę dla nieobecnych". Potem wysłuchaliśmy kilku strof na temat tego, co jest najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia. Na koniec p. Brygida Józefowska i zespół Soli Deo dali minirecital kolęd. Do śpiewania włączyły się zaproszone dzieci. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie paczek świątecznych dla 50-ciorga zaproszonych uczniów.
Pani Jagoda Marcinkowska, przedstawicielka Zespołu Szkół Specjalnych w Kościanie, podziękowała za niezwykłe wrażenia i pięknie przygotowaną część artystyczną oraz za paczki - dar serca uczniów, rodziców i pracowników szkoły oraz firmy PSS Społem w Kościanie.  
Zobacz więcej

13. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Z okazji "Światowego Dnia HIV/AIDS" w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o HIV/AIDS adresowany do wszystkich uczniów klas siódmych. Konkurs był dwuetapowy. Zwycięzcami zostali: I m. Patryk Baranowski z kl. VIIb, II m. Magdalena Homska z kl. VIIb i Blanka Mikołajczak z kl. VIIa, III m. Elwira Jaroszewicz z kl. VIIa. Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców przy SP nr 4 w Kościanie. Zwycięzcom gratulujemy.

12. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Sophie Wendel z kl. III b gim. awansowała do finału Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

11. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
I m. gimnazjum i II m. szkoły podstawowej w rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w sztafetach pływackich. (Fot. Irena Wysoczańska)

10. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dnia 9 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się XVII edycja konkursu gwarowego dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych całego powiatu (i nie tylko). Jego głównym celem jest popularyzacja gwary wielkopolskiej wśród młodzieży.
Konkurs przebiegał w dwóch częściach: pisemnej i ustnej. Oba etapy polegały na uzupełnianiu tekstów i wyjaśnianiu znaczeń słów, zwrotów i wyrażeń gwarowych. W pierwszej części uczestnicy pisali test dotyczący gwary. Później sześciu uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów, wzięło udział w drugim etapie konkursu i przystąpiło do ścisłego finału. Ich zadanie polegało na ustnej odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzącego. O zwycięstwie zadecydowała suma punktów zdobytych w części pisemnej i ustnej. Po dogrywce w konkursie zwyciężyła Oliwia Sroczyńska, uczennica gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie; II miejsce zajęła Justyna Gracz, uczennica gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Jerce; III miejsce zajęła Magdalena Jankowiak, uczennica gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie; IV miejsce - Weronika Durka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie; V miejsce - Roksana Ratajczak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie, VI miejsce - Szymon Stamm, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie.
Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu oraz dla laureatów ufundowali: Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Kościańskiego, Burmistrz Miasta Kościan, Rada Miejska Kościana, "Polskie Radio Poznań".
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż patronat medialny nad konkursem gwarowym corocznie obejmuje "Polskie Radio Poznań" i Gazeta Kościańska, czego efektem są liczne informacje w mediach o konkursie odbywającym się w naszym mieście. Nasz konkurs jest bardzo ciekawy i cieszy się coraz większym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 42 uczniów z 15 szkół powiatu kościańskiego i nie tylko. Konkurs gwarowy skłania uczniów do poznawania gwary wielkopolskiej, ale jest również dla nich dobrą zabawą i okazją do zdrowej rywalizacji.
Za rok odbędzie się kolejna XVIII edycja konkursu gwary wielkopolskiej, która będzie poświęcona setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  
Zobacz więcej  Zobacz test

08. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
4 grudnia w kościańskim szpitalu odbyła się XXXIV edycja konkursu krwiodawców, "I ja ratuję życie". W przygotowaniu uroczystości wzięły udział członkinie szkolnego koła PCK. Pod kierunkiem opiekuna, p. Reginy Szymkowiak, przedstawiły krótką część artystyczną o tematyce świątecznej. Uroczystość uświetnił występ uczennicy kl. III Cg., Wiktorii Wieszczeczyńskiej, która zaśpiewała "Kolędę dla nieobecnych". Potem przy akompaniamencie p. Brygidy Józefowskiej wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście z Urzędu Miasta i Starostwa zaśpiewali wspólnie tradycyjne kolędy. Zobacz więcej (Fot. dzięki uprzejmości p. Kariny Jankowskiej i p. Reginy Szymkowiak)

02. 12. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Dnia 1 grudnia 2017 obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole w tym dniu uczniowie przychodzili na lekcje ze swoimi ulubionymi maskotkami. Oprócz tego Samorząd Szkolny zachęcił wszystkich do zabawy pod hasłem "Znajdź misia". Polegała ona na odnalezieniu dziesięciu misiów ukrytych w różnych miejscach na terenie szkoły. Każdy uczestnik zabawy musiał napisać na kartce, w których miejscach znalazł misie. Zabawa trwała przez dwa dni i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Misiów szukało ponad trzystu pięćdziesięciu uczniów, którzy włączyli się do zabawy. Wśród nich byli zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie. Spośród wszystkich uczestników zabawy wylosowanych zostanie pięcioro uczniów, którzy otrzymają upominki w postaci pluszowych maskotek. Oprócz tego 50 wylosowanych uczniów otrzyma od Samorządu Szkolnego nagrody pocieszenia. Już teraz uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną edycję zabawy, którą Samorząd Szkolny zaplanował na wiosnę.
 

27. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj na zebraniu Rady Pedagogicznej uchwalono nowy Statut Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego.  Statut szkoły

23. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się XII Misiowy Turniej Czterech Ogni klas IV. Nasz zespół zajął I miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali:
Z klasy IVa - Hanna Kościańska, Katarzyna Michalik, Maja Józefowska, Jakub Kuik, Wiktor Kaczmarek, kl. IVb - Maja Walenciak, Cyprian Brzozowski, Łukasz Lewandowski, kl. IVc - Anika Ciszak-Kaźmierska, Albert Smoczyk, kl. IVd - Oliwia Matuszczak, Paweł Ratajczak, Joachim Wieszczeczyński, kl. IVe - Matylda Matuszczak. Opiekun: Aleksandra Spławska.  Zobacz więcej  (Fot. Aleksandra Spławska)

23. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W środę w naszej szkole odbyła się trzecia edycja happeningu "Jem i żyję zdrowo" zorganizowanego przez szkolne koło PCK pod kierunkiem opiekuna p. Reginy Szymkowiak.
Przy dobrej muzyce można było zakupić m.in. sałatki warzywne i owocowe, jogurty z dodatkami (płatki, miód, żurawina, rodzynki, orzechy, czekolada), ciasta drożdżowe, serniki, browni z buraków, ciastka owsiane lub z ziołami czy soki owocowe. Zainteresowanie zdrową żywnością było duże. Na wszystkich przerwach do godz. 13.45 czynne były stoiska. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych uczniów była wystawa "Świeżaków". Akcja miała na celu wyrobienie u dzieci i młodzieży nawyków zdrowego żywienia.
Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie wyrobów i produktów na naszą akcję.  Zobacz więcej

22. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
II miejsce dziewcząt z gimnazjum w Mistrzostwach Miasta Kościana w koszykówce. Wyniki: SP4 - SP3 (32:4), SP1 - SP4 (32:28)  (Fot. Piotr Sołtysiak)

21. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
21 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Życzliwości, tzw. Dzień Uśmiechu. W tym dniu uczniowie mieli przypięte ordery w kształcie uśmiechniętej buźki. Jeśli uczeń miał taką buźkę, był zwolniony z odpowiedzi.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie "hallo" (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

20. 11. 2016
O G Ł O S Z E N I E
W ubiegły czwartek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Temat tolerancji jest często poruszany na godzinach wychowawczych i na zajęciach przedmiotowych. Wszyscy staramy się być tolerancyjni nie tylko od święta, ale każdego dnia. W czwartek jednak daliśmy również zewnętrzny wyraz naszej tolerancji. Na gazetce samorządowej znalazło się drzewko pokryte liśćmi w kształcie dłoni. Dzieci i młodzież wykonali te kolorowe dłonie i napisali na nich słowa, które najbardziej kojarzyły im się z tolerancją. Chętni uczniowie ubrali się w różowe ubrania. Nauczyciele przypięli do ubrań różowe kokardki. Dzień upłynął w miłej, pełnej zrozumienia i tolerancji atmosferze.
Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji: "Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja - wartość, która czyni możliwym pokój - przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju."
Dzień ten powinien każdego z nas skłonić do refleksji i rozmowy na ten temat. W dzisiejszych czasach, kiedy to obserwujemy dużą różnorodność kulturową, rasową i religijną w wielu krajach, powinniśmy szczególnie zwracać uwagę, uczyć i kształtować dzieci i młodzież w kierunku integracji i harmonijnego współżycia z resztą społeczeństwa. Przykład zawsze idzie z góry, więc sami powinniśmy się starać przejawiać taką postawę, która daleka będzie od agresji, przemocy fizycznej i psychicznej a bliższa poszanowaniu uczuć drugiego człowieka, niezależnie od jego wyznania, rasy, poglądów, stanu zdrowia, majętności itp.  Zobacz więcej  (Fot. Anna Matysiak)

16. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Zapraszamy uczniów klas czwartych szkół podstawowych do wzięcia udziału w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym "Co Dwie Głowy To Nie Jedna". Termin i miejsce konkursu: 8 lutego 2018 r. godz. 11.00, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie, ul. 27 Stycznia 1. Regulamin konkursu i przykładowe zadania z poprzednich lat  Zobacz tutaj

16. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 29.10.2017 r. w Borne Sulinowo odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. To największy oficjalny rankingowy turniej w kategorii młodzik. W zawodach wystartowała połączona drużyna podopiecznych trenerów Krzysztofa Frankiewicza i Katarzyny Idziak z klubów: Sokół Kościan, Taekwondo Wolsztyn, TKD Grodzisk Wielkopolski, Smoki Rakoniewice. Zawody rozgrywane były w kategorii dwuboju technicznego oraz mini kyorugi (walki sportowej). Wśród startujących zawodników byli uczniowie naszej szkoły, którzy w wolnym czasie od nauki trenują w klubie Sokół Kościan podnosząc swoje umiejętności w zakresie Taekwondo Olimpijskim. Wyniki naszych uczniów: Kamil Jankowiak - 1 m. w dwuboju i 3 m. w walkach, Łukasz Maruszewski - 2 m. w walkach, Tymoteusz Walczak - 3 miejsce w walkach. W mistrzostwach brał również udział Borys Wojciechowski. To bardzo dobry wynik naszych podopiecznych. Gratulujemy wszystkim postawy i zajętych miejsc medalowych oraz zdobycia bagażu doświadczeń.  Zobacz więcej  (Info i  fot. Krzysztof Frankiewicz)

15. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
21 listopada (wtorek) o godz. 16.30 i 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami. O godz. 17.15 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z rodzicami uczniów klas pierwszych na temat bezpieczeństwa, a o godz. 18.00 z rodzicami uczniów klas IV-VI na temat przemocy w sieci.
Zapraszamy zainteresowanych.

15. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
"Z przyjemnością informujemy, że pani Brygida Józefowska w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" "Nauczyciel na medal" zwyciężyła w eliminacjach powiatowych i awansowała do eliminacji wojewódzkich. Wszystkich zadowolonych z pracy p. Brygidy zachęcamy do oddania na nią swojego głosu.
Wystarczy wysłać SMS pod numer 72355 o treści N.531
Koszt SMS 2,46 zł.

Głosowanie trwa do 24 listopada 2017 r.
Głosować można wielokrotnie.

14. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
"Dzisiaj wielka jest rocznica - 11 Listopada. Tym co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa" - tymi słowami uczniowie klas 1-3 uczcili Święto Niepodległości.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

13. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole została zorganizowana wystawa. Zaprezentowano na niej eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Kościanie. Wyeksponowane zostały również prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Wystawę przygotowali nauczyciele: p. Irena Grześkowiak i p. Zbigniew Majchrzak. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia ekspozycji.
Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą z 15 lutego 1989 w okresie transformacji systemowej; jest dniem wolnym od pracy.
Polacy odzyskując niepodległość po latach "niebytu" po raz kolejny udowodnili, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata.  
Zobacz więcej

10. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
PoezjaW środę 8 listopada klasa VII a spotkała się z poetką Barbarą Tylman w ramach 40 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, organizowanego przez Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. Uczniowie mogli poznać twórczość poznańskiej poetki i źródła jej inspiracji literackiej.

05. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
04 listopada 2017r. w dniu poprzedzającym XIII Międzynarodowy Kościański Półmaraton organizowana jest biegowa impreza dla dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego "Święto Biegania z Coccodrillo". Na starcie stanęło blisko 900 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 68 uczniów. W zależności od wieku młodzi biegacze mieli do pokonania dystans od 150 m do 1200 m. Trzech najszybszych biegaczy w każdej kategorii otrzymało statuetki, a najlepsza szóstka dyplomy. Dla wszystkich były medale, ciepły napój, zdrowa żywność i okolicznościowa koszulka.
Wyniki naszych uczniów:
Rocznik 2010 i młodsi: Franciszek Kędzia - m. I, Gabriela Ospałek - m. III,
Rocznik 2009: Julia Naskręt - m. IV, Julia Pawlak - m. VI,
Rocznik 2007: Emilia Hegyi - m. I, Paweł Ratajczak - m. I, Jakub Kuik - m. II, Katarzyna Michalik - m. IV,
Rocznik 2006: Weronika Bąk - m. II, Klaudia Przewoźniak - m. III, Kamil Jankowiak - m. IV, Zuzanna Sołtysiak - m. V,
Rocznik 2005: Jakub Ruskowiak - m. V,
Rocznik 2004: Julia Napierkowska - m. VI, Rocznik 2003: Dawid Sołtysiak - m. III, Zofia Sołtysiak - m. IV,
Rocznik 2002: Zuzanna Ustasiak - m. I, Marta Dziura - m. III, Joanna Ostant - m. IV.  
Zobacz więcej (Fot. Zbigniew Pawlak i Waldemar Wojtkowiak)

02. 11. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Czwórka blogujeSerdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego szkolnego bloga. W tym miesiącu możecie poczytać m. in. o hobby naszych uczniów. Znajdziecie nas na stronie internetowej http://sp4koscian.blogspot.com oraz po kliknięciu w link na stronie internetowej naszej szkoły.

31. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W dniu 27 października 2017r. w Otwocku odbyły się zawody XIII Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan Polskiego Związku Karate. Wzięły w nich udział dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie - Katarzyna Posała i Joanna Smętkowska. Obie spisały się znakomicie zajmując miejsca na podium w każdej z trzech konkurencji. I tak Katarzyna Posała zdobyła złoty medal w konkurencji kumite młodziczek oraz srebrny w konkurencji kata młodziczek. Joanna Smętkowska zajęła pierwsze miejsce w konkurencji kata młodziczek i trzecie w kumite młodziczek. Ponadto startując w drużynie wspólnie z koleżanką z klubu GOTTSU Kościan, uczennicą Szkoły Podstawowej w Racocie Zofią Dudą były bezkonkurencyjne w kata drużynowym młodziczek.  Zobacz więcej  (Info i  fot. Michał Smętkowski)

30. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Drużyna Naszej Szkoły zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w halowej piłce nożnej w kategorii roczników 2005 i młodsi. Turniej odbył się 30. 10. 2017 r. w Jerce.
Skład drużyny : Mikołaj Siejek, Adam Drąg, Kacper Adamczak, Karol Adamczak, Mateusz Ustasiak, Kamil Sikora, Igor Żeganowski, Igor Lajszner, Hubert Schwarz, Nikodem Kurowski. Opiekun zespołu Waldemar Wojtkowiak.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

30. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Rostrzygnięty został szkolny konkurs fotograficzny "MOJE WAKACJE W FOTOGRAFII". Drogą elektroniczną przysłano 55 fotografii, które można zobaczyć tutaj. Wybór najlepszych, najciekawszych i najbardziej interesujących zdjęć był bardzo trudny. Prace zostały ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a laureaci dodatkowe gadżety ufundowane przez Samorząd Szkolny i Spółdzielnię Uczniowską "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie.
Nagrody proszę odbierać u opiekuna Samorządu Szkolnego, pana Zbigniewa Majchrzaka w sali nr 3.
 

I miejsce
Joanna Smętkowska

II miejsce
Michalina Łakoma

III miejsce
Romana Nędza

26. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W środę 25.10.2017 r. na stadionie piłkarskim w Racocie odbył się Finał Powiatu Kościańskiego Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Naszą Szkołę reprezentował zespół w kategorii U-12 oraz dwa zespoły UKS Czwórka w kategoriach U-10 i U-8. Wszystkie zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze. W kategoriach U-8 i U-12 zajęliśmy pierwsze miejsca awansując do Finału Wojewódzkiego, w kategorii U-10 zespół zajął 2 miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą postawę w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.
Składy drużyn:
U-8: Dawid Łupicki, Oliwier Tomkiewicz, Wiktor Mierzyński, Frank Kędzia, Jakub Skoracki, Kacper Narożny, Eliasz Skorczyk.
U-10: Cyprian Brzozowski, Filip Szymkowiak, Adam Skowronek, Tomasz Przewoźniak, Jakub Brzozowski, Marcel Wierzejewski, Wojciech Poprawski, Kacper Grygier, Marcin Olejnik, Kamil Lewandowski.
U-12: Mikołaj Siejek, Sergiusz Kowalczyk, Igor Lajszner, Hubert Schwarz, Mikołaj Iwaszczuk, Igor Żeganowski, Paweł Ratajczak, Kamil Sikora, Nikodem Kurowski, Filip Przybyła.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

23. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 20 pażdziernika uczniowe naszej szkoły Julia Napierkowska, Dominik Olejniczak i Marcel Lisieniecki wzięli udział w konkursie "Watykan i Jan Paweł II", który odbył się w Gimnazjum w Starych Oborzyskach. W konkursie rywalizowało osiem zespołów. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.  (Fot. Barbara Zaborska)

22. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Piękna pogoda towarzyszyła uczestnikom 52 Kościańskiej Jesień nad Obrą. Stary Lubosz 2017. W rajdzie wzięło udział 146 uczniów i 31 nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Trasa pieszego rajdu wiodła do Starego Lubosza, powrót do Kościana przez Lubosz Nowy. Sześciu uczestników wraz z opiekunami pokonało trasę rowerami. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Organizatorem imprezy był Zarząd Oddziału PTTK w Kościanie.  Zobacz więcej

21. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 20 października reprezentacja Naszej Szkoły zdobyła Mistrzostwo Kościana w halowej piłce nożnej w kategorii roczników 2005 i młodsi. Chłopcy pokonali kolejno SP 2 - 3:0, SP 3 - 2:1 i SP 1 - 1:0.
Zespół wystąpił w składzie: Adam Drąg, Mateusz Ustasiak, Kacper Adamczak, Karol Adamczak, Kamil Sikora, Nikodem Kurowski, Igor Żeganowski, Igor Lajszner, Hubert Schwarz, Mikołaj Siejek. Opiekun zespołu Waldemar Wojtkowiak.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

19. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Wyróżnienie dla Joanny Ostant w wojewódzkim konkursie fotograficznym "Piękno przyrody Wielkopolski"
.

Zdjęcie wyróżnione
"Łąki racockie"

Inne zdjęcie Joanny
"Spłoszona sarna w zbożu"

Inne zdjęcie Joanny
"Mroźny poranek nad zalewem"

18. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Wyróżnienie dla Leny Skrzypek z Oddziału Przedszkolnego w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Drzewa pt. "Spektakl jesiennych barw" (kategoria prace rodzinne). Konkurs zorganizowało Nadleśnictwo Kościan.

17. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców planowane jest na 7 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 18.00 w sali nr 1.

16. 10. 2017
P A S O W A N I E   P I E R W S Z O K L A S I S T Ó W
Ślubuję uroczyście:
- wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
- uczyć się pilnie,
- być dobrym kolegą,
- dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
- dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,
- swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
- ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.

 
Dzisiaj odbyło się uroczyste przyjęcie 92 pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Goście, Przewodniczący Rady Miasta - p. Piotr Ruszkiewicz, Przewodniczący Rady Rodziców - p. Jakub Pawlak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej - p. Emilia Grajewska-Banaszak, życzyli uczniom sukcesów w nauce, dużo zdrowia i miłych chwil podczas pobytu w szkole.
Wychowawczynie pp. Lidia Jaworska, Grażyna Odważna, Inga Kasprzak i Dorota Ratajczak wraz z uczniami klas Ia, Ib, Ic i Id przygotowały wiersze i piosenki.
Po złożeniu przysięgi, p. dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak "ołówkiem" każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia. Uczniowie klas VI przygotowali prezenty dla pierwszaków. Prezenty wręczył również Przewodniczący Rady Miasta i Przewodniczący Rady Rodziców.  
Zobacz więcej
 

Klasa I a

Klasa I b

Klasa I c

Klasa I d

15. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 12 października na Stadionie Hippicznym Poznań Wola odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach wystąpiły dwie sztafety Naszej Szkoły w kategoriach dziewcząt i chłopców z roczników 2002 - 2004. Obie sztafety spisały się bardzo dobrze - dziewczęta zajęły 10 miejsce spośród 36 sztafet, a chłopcy 13 miejsce na 37 sztafet.
Wszystkim gratulujemy bardzo dobrego występu i wzorowego reprezentowania szkoły.
Dziewczęta: Zuzanna Ustasiak, Alicja Chrzanowska, Kamila Kaczmarek, Zofia Zborowska, Magdalena Godlewska, Zofia Sołtysiak, Marta Dziura, Nikola Chróst, Zofia Popiel, Julia Napierkowska, Anna Jankowska.
Chłopcy: Nikodem Szczepaniak, Oskar Matyjaszczyk, Albert Ratajczak, Kacper Grześkowiak, Alan Capała, Dawid Sołtysiak, Wiktor Przedwojski, Mikołaj Kaczmarek, Sebastian Michalik, Jakub Nowacki.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

13. 10. 2017
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
Fotorelacja z uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Zobacz więcej

13. 10. 2017
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
14. 10. 2017

Przez tydzień w szkolnej izbie pamięci wyeksponowane były zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa. Uczniowie odgadywali, kto jest na fotografii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w poniedziałek, 16 pażdziernika 2017 r.
Dzisiaj każdy nauczyciel oraz pracownik szkoły otrzymał od Samorządu Szkolnego słodki upominek.

07. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Powalone drzewa i konary po przejściu czwartkowej wichury spowodowały, że XXXII Bieg im. Dezyderego Chłapowskiego odbył się w sobotę przy szkole w Turwi. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan. W biegach udział wzięli uczniowie z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadpodgimnazjalnych.
Reprezentacja naszej szkoły składała się z 32 uczniów.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
II m. Zuzanna Ustasiak i Paweł Ratajczak, III m. Julia Naskręt, IV m. Jakub Kuik, V m. Hanna Kościańska.  Zobacz więcej

06. 10. 2017
Noc naukowców
W piątkowy wieczór 29 września 2016r. grupa 45 uczniów wraz z opiekunami, wzięła udział w Nocy Naukowców na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszyscy na własne oczy mogli przekonać się, jak fascynujący jest świat fizyki, biologii czy matematyki. W Collegium Physicum, uczniowie brali udział w prostych eksperymentach fizycznych. Naukowcy podczas interaktywnych pokazów z suchym lodem i ciekłym azotem pokazywali ciekawe i spektakularnie właściwości tych substancji. Na wydziale biologii przyjrzeliśmy się właściwościom glonów stosowanych do produkcji kosmetyków. Odważni odbyli bliskie spotkanie z żywymi egzotycznymi owadami. Wydział matematyki okazał się bardzo przyjazny dla uczniów. Sterowali tam robotem za pomocą tabletu, wykonywali przedmioty techniką origami, grali w gry komputerowe.
Pełni wrażeń i chęci udziału w kolejnej edycji Nocy Naukowców na poznańskich uczelniach, późnym wieczorem wróciliśmy do domu.
Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Beata Pawłowska- Wach, Katarzyna Grzelczyk, Brygida Józefowska i Joanna Siejek-Kolenda.  
Zobacz więcej  (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

01. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
21 października 2017 roku (w sobotę) odbędzie się 52 Kościańska Jesień nad Obrą. Stary Lubosz 2017.  Regulamin rajdu

01. 10. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W czwartek 28. 09. 2017 roku w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci roczniki 2005 i młodsi oraz Igrzyska Młodzieży roczniki 2002 - 2004. Bardzo dobrze spisały się reprezentacje naszej szkoły, które wygrały biegi w kategoriach Igrzysk Młodzieży dziewcząt i chłopców, sztafeta chłopców w Igrzyskach Dzieci zajęła II miejsce.
Zwycięskie sztafety będą reprezentowały Powiat Kościański w Mistrzostwach Wielkopolski, które odbędą się 12 października w Poznaniu.
Składy sztafet:
Dziewczęta 2002 - 2004: Ustasiak Zuzanna, Godlewska Magdalena, Zborowska Zofia, Łaszczyńska Małgorzata, Popiel Zofia, Chróst Nikola, Kaczmarek Kamila, Napierkowska Julia, Sołtysiak Zofia, Chrzanowska Alicja, Jankowska Anna,
Chłopcy 2002 - 2004: Szczepaniak Nikodem, Matyaszczyk Oskar, Ratajczak Albert, Grzeskowiak Kacper, Capała Alan, Sołtysiak Dawid, Michalik Sebastian, Przedwojski Wiktor, Paszkowiak Mikołaj, Nowacki Jakub, Kaczmarek Mikołaj,
Chłopcy 2005 i młodsi: Adamczak Kacper, Jankowiak Kamil, Ratajczak Paweł, Kuik Jakub, Żeganowski Igor, Przybyła Filip, Adamczak Karol, Przygocki Jacek, Ruskowiak Jakub.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)
 

27. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Czwórka blogujeZapraszamy do odwiedzenia naszego bloga językowego "Czwórka bloguje", na którym znajdziecie wpisy przygotowywane przez uczniów naszej szkoły w języku angielskim. W przyszłości będziemy także organizować konkursy z nagrodami. Znajdziecie nas na stronie internetowej http://sp4koscian.blogspot.com oraz po kliknięciu w link na stronie internetowej naszej szkoły.

26. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Tu możesz zobaczyć wykaz zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2017/2018.  Wykaz zajęć pozalekcyjnych

25. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W piątek 22. 09. 2017 roku w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Kościana w Sztafetowych Biegach Przełajowych w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci roczniki 2005 i młodsi oraz Igrzyska Młodzieży roczniki 2002-2004. Bardzo dobrze spisały się reprezentacje naszej szkoły, które wygrały biegi w kategoriach Igrzysk Młodzieży dziewcząt i chłopców oraz Igrzysk Dzieci chłopców, drugie miejsce zajęła sztafeta młodsza dziewcząt.
Składy sztafet:
Dziewczęta 2002-2004: Ustasiak Zuzanna, Godlewska Magdalena, Zborowska Zofia, Łaszczyńska Małgorzata, Popiel Zofia, Chróst Nikola, Kaczmarek Oliwia, Napirkowska Julia, Sołtysiak Zofia, Chrzanowska Alicja, Kaczmarek Kamila.
Chłopcy 2002-2004: Szczepaniak Nikodem, Matyjaszczyk Oskar, Ratajczak Albert, Grzeskowiak Kacper, Capała Alan, Sołtysiak Dawid, Przedwojski Wiktor, Kaczmarek Mikołaj, Paszkowiak Mikołaj, Nowacki Jakub.
Dziewczęta 2005 i młodsze: Hegyi Emilia, Capała Emilia, Czech Oliwia, Cwojdzińska Oliwia, Kościańska Hanna, Mikołajczak Paula, Katarzyna Michalik, Przewoźniak Klaudia. Chłopcy 2005 i młodsi: Adamczak Kacper, Jankowiak Kamil, Ratajczak Paweł, Kuik Jakub, Wasiak Jakub, Przybyła Filip, Adamczak Karol, Przygocki Jacek, Ruskowiak Jakub, Woźniak Wiktor.
Zwycięskie sztafety będą reprezentowały Kościan podczas Mistrzostwach Powiatu.  (Fot. Waldemar Wojtkowiak)
 

23. 09. 2017
Z M I A N Y   W  P L A N A C H   L E K C J I
Zmiana planu obowiązuje od poniedziałku 25 września 2017 r. Tu możesz zobaczyć i wydrukować aktualne plany lekcji dla wszystkich oddziałów na rok szkolny 2017/2018.  PLAN LEKCJI

22. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Klaudia Przewoźniak uczennica kl. VIa została finalistką etapu wojewódzkiego II edycji konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.

19. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 27 września 2017 r. o godz. 18.00 w sali nr 1.

18. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Informacje na temat zimowego obozu narciarskiego w Zieleńcu.  Zobacz tutaj

14. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Logo compensaWarunki i zakres ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży, osób uczących się w roku szkolnym 2017/2018.  Zobacz więcej

12. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołySamorząd Szkolny i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie organizuje konkurs fotograficzny "Moje wakacje w fotografii". Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii wśród uczniów, propagowanie piękna, prezentacja osiągnięć uczestników konkursu. Masz ciekawe zdjęcia z wakacji prześlij je do nas. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie. Sponsorami nagród są: Samorząd Szkolny i Spółdzielnia Uczniowska "Kleks". Więcej informacji znajdziesz w  Regulaminie konkursu

10. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
W sobotę 9 września na Stadionie hipicznym w Racocie odbył się XXIV Bieg Olimpijski i VIII Olimpijski Nordic Walking, w którym udział wzięła grupa uczniów Naszej Szkoły wraz z opiekunami. Znicz olimpijski zapalił olimpijczyk Tadeusz Kulczycki. Formułę otwierającą bieg wygłosił Marian Sypniewski, reprezentujący Polski Komitet Olimpijski. Dla wszystkich, którzy ukończyli 5 kilometrowy bieg były pamiątkowe dyplomy, foldery i upominki. Podczas trwania imprezy sprzedawano losy loterii fantowej, dochód z której przeznaczono na cel charytatywny: pomoc pogorzelcom z Brzezia i wsparcie remontu kapliczek Kopaszewskiej Drogi Krzyżowej.  Zobacz więcej (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

09. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się 40 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Wzięło w nim udział 146 uczniów i 27 nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Trasa pieszego rajdu wiodła malowniczym szlakiem z Gołębina Starego do Turwi. Kilkunastu uczestników pokonało trasę rowerami. Były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne.  Zobacz więcej

04. 09. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Czas na naukę, wakacje się skończyły. Dzisiaj odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 dla 885 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Dyrektor szkoły p. Emilia Grajewska i przybyli goście życzyli uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach i zawodach na jak najwyższym szczeblu. Po akademii odbyły się spotkania z wychowawcami.  Zobacz więcej

29. 08. 2017
P L A N   L E K C J I
Tu możesz zobaczyć i wydrukować plany lekcji dla wszystkich oddziałów na rok szkolny 2017/2018. PLAN LEKCJI

21. 08. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w hali sportowej w poniedziałek 4 września 2017 r., o godz. 8.00 dla uczniów klas V-VII, IIg, IIIg; o godz. 10.00 dla uczniów klas I-IV. Oddziały przedszkolne - 1 września 2017 r. - zgodnie z podpisanymi umowami.
Świetlica szkolna będzie otwarta od 4 września w godz. 6.30 - 16.30.

21. 08. 2017
Rajd Kolarski PTTK do Turwi
9 września 2017 roku (w sobotę) odbędzie się 40 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Regulamin rajdu

20. 08. 2017
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej oraz II-III Gimnazjum otrzymują podręczniki od szkoły.
Należy kupić tylko podręczniki do religii. Wykaz podręczników do religii:  Wykaz podręczników

Podręczniki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych "0" kupują rodzice. Wykaz tutaj:  Wykaz podręczników

Wyprawka pierwszoklasisty:  Wyprawka

A R C H I W U M

2016/2017    2015/2016    2014/2015    2013/2014    2012/2013    2011/2012    2010/2011    2009/2010

e-mail