13. 11. 2019
O G Ł O S Z E N I E
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. To dzięki nim Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Uczniowie klas I-III również pamiętają o tym dniu i uroczyście obchodzili Święto Niepodległości. 12 listopada przygotowali uroczysty apel, który rozpoczął się słowami: "Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada". Chłopcy i dziewczęta recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne, wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", a na koniec "śpiewająco" zdali test "Kto Ty jesteś? - Polak mały...". Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

12. 11. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Laureatami XXX konkursu literackiego "Młodych Piór" pod hasłem: "A więc wojna!" zostali:
I m. Dagmara Sajewska z kl. VIIId i Agata Tęcza z kl. VIc,
II m. Maciej Ciseł z kl. VIc,
III m. Albert Nowak z kl. VIa.
Wyróżnienia otrzymali: Adam Majorek z kl. VIIIc oraz Karol Cieślak z kl. VIIIc.
Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie. Zobacz więcej  (Fot. Miejska Biblioteka Publiczna)

12. 11. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Logo szkołyZ przyjemnością informujemy, że Panie Irena Grześkowiak i Dorota Ratajczak otrzymały Medale Złote za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu za wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych. Paniom serdecznie gratulujemy.

09. 11. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Uczniowie klasy 3c z wychowawczynią Ingą Kasprzak brali udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych - uczestniczyli w projekcie edukacji regionalnej "Dziedzictwo mojego miasta". Projekt ten był realizowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Kościanie.
W sobotę 9 listopada odbyło się w siedzibie MBP uroczyste zakończenie projektu.  Zobacz więcej  (Fot. Inga Kasprzak)

08. 11. 2019
11   L I S T O P A D A
Z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości o godz. 11:11 wszyscy uczniowie i pracownicy uroczyście odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W szkole pojawiły się biało-czerwone dekoracje i rekwizyty dla upamiętnienia ważnej daty w historii naszej Ojczyzny.

Oddziały przedszkolne także obchodziły 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Głównym celem zajęć tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznania symboli narodowych.
Dzieci wspólnie odśpiewały Hymn Narodowy, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski czczących ten uroczysty dzień.  Zobacz więcej  (Fot. Agnieszka Pawlak)

04. 11. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Dzisiaj na posiedzeniu Rady Pedagogicznej przyjęto "Zasady korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych" na terenie szkoły. Więcej informacji § 143 na stronie 114 Statutu Szkoły.  Zobacz Statut Szkoły

31. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Jak co roku, z okazji Święta Zmarłych Samorząd Uczniowski naszej szkoły zapalił znicze na grobach zmarłych: długoletniego dyrektora szkoły, Leszka Michalczaka; nauczycieli; pracowników szkoły; uczniów; patrona szkoły Mariana Koszewskiego. Pamiętamy!

31. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
W środę, 30 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja happeningu "Jem i żyję zdrowo". Akcja miała na celu propagowanie zdrowej żywności i walkę z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Jak zwykle, popularnością cieszyły się sałatki i szaszłyki owocowe, sałatki warzywne, soki owocowe, jogurty z miodem, tartą, czekoladą i bakaliami, ciasta (dyniowe, marchewkowe, jabłkowe, sernik z brzoskwiniami i browni z buraków oraz pomidorowe), kruche ciastka z ziarnami, świeżo pieczone chlebki i bułeczki ziarniste oraz cieplutkie pierogi szpinakowe z topionym serem oraz pieczarkowe z brokułami firmy państwa Matuszewskich.
Organizator imprezy SK PCK wraz z opiekunem, p Reginą Szymkowiak składają serdeczne podziękowania za współudział w przygotowaniu akcji Uczniom i Rodzicom uczniów klas: Vd, VIIa, VIIc, VIId, VIIIa i VIIIb.  Zobacz więcej  (Fot. Jolanta Jąder)

30. 10. 2019
W bibliotece
W środę, 30 października dzieci z oddziału przedszkolnego "Misie" wybrały się z wizytą do Biblioteki Miejskiej. Na spotkanie z dziećmi czekała pani Joanna Markiewicz, która przeczytała przedszkolakom książeczki, a także zorganizowała im zabawy ruchowe przy muzyce. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczną, a następnie alejkami parku powróciły do szkoły. Zobacz więcej  (Fot. Agnieszka Pawlak)

30. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
We wtorek, 29 października 2019 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Powiatu Kościańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Turniej był eliminacją do drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wzięło udział 64 uczniów z powiatu kościańskiego. Z naszej szkoły byli to Lena Jankowska z klasy VIb, Jędrzej Kościański z klasy VIb, Mateusz Grzelczyk z klasy VIc i Paweł Ratajczak z klasy VId grający w grupie: "Roczniki 2007 i młodsi".
Uczniowie startujący w eliminacjach wyłonieni zostali spośród uczniów klas VI, uczestniczących w dodatkowych zajęciach szachowych, prowadzonych przez panią Małgorzatę Stanisławską i panią Elwirę Wawrzyniak. Wszyscy byli zadowoleni ze swoich pierwszych zmagań turniejowych. Chętnie sprawdzą się w kolejnych zawodach szachowych. 
Zobacz więcej  (Fot. Elwira Wawrzyniak)

28. 10. 2019
Europejski Tydzień Kodowania
Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbył się w dniach 5-20 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz udział został już zgłoszony do europejskich organizatorów wydarzenia.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.
Uczniowie naszej szkoły poznawali tajniki "kodowania" na stronie code.org. Zachęcaliśmy dzieci do nauki kodowania i uczenia się programowania na lekcjach informatyki, pamiętając jednak, że algorytmy możemy stosować wszędzie! Uczniom bardzo podobały się lekcje i żałowali, że to tylko 45 minut. 
Zobacz więcej  (Fot. Małgorzata Stanisławska)

28. 10. 2019
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. IX edycja akcji (ŚDTM 2019) odbyła się 4 października 2019.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. W naszej szkole również w dniach 3-7 października obchodzony był ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.
Chętni uczniowie przygotowali plakaty promujące tabliczkę mnożenia. Efekty ich pracy możemy podziwiać na korytarzu szkoły na I piętrze. Wśród uczniów klas 4 - 8 podczas lekcji matematyki, zostały przeprowadzone testy na znajomość tabliczki mnożenia. Na ich podstawie zostali wybrani ci uczniowie, którzy tabliczkę mnożenia znają bezbłędnie i prawie bezbłędnie. Zostali oni nagrodzeni ocenami celującymi lub bardzo dobrymi z matematyki. Było warto.:) W tej całej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam sporo śmiechu i zabawy :)
ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI W PRZYSZŁYM ROKU!
ORGANIZATORZY: nauczyciele matematyki. 
Zobacz więcej  (Fot. Małgorzata Stanisławska)

23. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
W poniedziałek, 21 października klasy IV uczestniczyły w wycieczce do Powiatowej Komendy Policji w Poznaniu. Uczniowie poznali historię Policji i pracę wydziału kryminalistyki oraz monitoringu miasta. Obejrzeli pokaz tresury psów policyjnych, zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania w ruchu miejskim. Wierzymy, że teoria zostanie wykorzystana w praktyce. Zobacz więcej  (Fot. Arleta Linke)

20. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Przy pięknej jesiennej pogodzie odbyła się w sobotę 54 Kościańska Jesień nad Obrą. Racot 2019. Wzięło w niej udział 21 uczniów i 5 opiekunów z naszej szkoły. Uczestnicy rajdu przeszli od szkoły, wiaduktem do ronda, ul. Gostyńską, ścieżką przy głównej drodze, na boisko przy szkole w Racocie, gdzie były konkursy rekreacyjno-sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, wydawano tradycyjną grochówkę i odznaki rajdowe. Można było potwierdzić punkty na OTP i KOT oraz kupić przewodniki i materiały statutowo-organizacyjne. Zobacz więcej  (Fot. Małgorzata Stanisławska)

12. 10. 2019
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
14. 10. 2019
 

12. 10. 2019
D Z I E Ń   N A U C Z Y C I E L A
W piątek odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak oraz Burmistrz p. Piotr Ruszkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców p. Jakub Pawlak i ksiądz proboszcz Czesław Małycha złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia pomyślności, zdrowia oraz realizacji wszystkich swoich niespełnionych planów oraz dziękowali za ciężką pracę, poświęcenie i trud włożony w wychowanie uczniów. Gościem był również wiceprzewodniczący Rady Miasta Kościana p. Paweł Grodziski. Uroczystość uświetnił program artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie, przygotowany pod kierunkiem p. Arlety Linke, p. Darii Kaczór-Boś i p. Jakuba Zielonki.  Zobacz więcej

12. 10. 2019
P A S O W A N I E   P I E R W S Z A K Ó W
Ślubuję uroczyście:
- wypełniać sumiennie obowiązki ucznia,
- uczyć się pilnie,
- być dobrym kolegą,
- dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły,
- dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom,
- swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość,
- ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie.
 
W czwartek odbyło się uroczyste przyjęcie 81 pierwszoklasistów do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Przysięgę przyjęła p. wicedyrektor Hanna Konieczna. Po złożeniu ślubowania, p. dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak "ołówkiem" każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia a p. wicedyrektor Lucyna Napierała wręczyła okolicznościowe dyplomy. Pani dyrektor Emilia Grajewska-Banaszak oraz goście Burmistrz Miasta Kościana p. Piotr Ruszkiewicz i przewodniczący Rady Rodziców p. Jakub Pawlak, życzyli uczniom sukcesów w nauce, dużo zdrowia i miłych chwil podczas pobytu w szkole.
Wychowawczynie pp. Joanna Szymanowska, Barbara Karpińska-Kiszka, Elżbieta Salus-Rogalla i Weronika Kubańda wraz z uczniami klas Ia, Ib, Ic i Id przygotowały program artystyczny. W sprawnym przeprowadzeniu uroczystości pomagały uczennice klas VI. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali prezenty od Urzędu Miasta.  
Zobacz więcej  (Fot. Marietta Szymkowiak i Izabela Czarnecka)

09. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Informujemy, że lekarz dentysta p. Joanna Skrzypczak (gabinet - ul. Poznańska 15, tel. 65 511 93 09) przyjmuje zgłoszenia do objęcia dzieci opieką stomatologiczną. Dziecku musi towarzyszyć rodzic. Leczenie jest bezpłatne.  Zobacz więcej

09. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor szkoły informuje, że 14 października 2019 roku w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie nie mają lekcji. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godz. 6:30 - 16:30 (sala nr 19). Pracuje również przedszkole.

02. 10. 2019
O G Ł O S Z E N I E
We wtorek 1 października w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Miasto Kościan reprezentowały cztery sztafety Naszej Szkoły - wszystkie zajęły medalowe pozycje a sztafety dziewcząt w Igrzyskach Dzieci i chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zdobyły Mistrzostwo Powiatu i będą reprezentować Powiat Kościański w Mistrzostwach Województwa.
I miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci Dziewcząt: Antonina Wojciechowska, Hanna Kościańska, Maria Klabińska, Lena Baumert, Julia Walkowiak, Zuzanna Naskręt, Oliwia Matuszczak, Agata Bąk, Martyna Mierzyńska.
I miejsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców: Kacper Adamczak, Karol Adamczak, Jacek Przygocki, Mikołaj Iwaszczuk, Kamil Jankowiak, Antoni Gryszczyński, Oliwier Bereszyński, Filip Przybyła, Kamil Sikora, Piotr Ratajczak, Szymon Sołtysiak.
II miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci Chłopców: Maciej Ciseł, Wojciech Poprawski, Łukasz Lewandowski, Jakub Brzozowski, Albert Smoczyk, Bartosz Skowronek, Adam Skowronek, Wiktor Kaczmarek, Jakub Kuik.
III miejsce w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt: Klaudia Przewoźniak, Maja Olszewska, Zuzanna Sołtysiak, Alicja Mocek, Weronika Bąk, Maria Ospałek, Paula Mikołajczak, Joanna Smętkowska, Oliwia Czech, Maria Barwińska, Natalia Bentka.

30. 09. 2019
O G Ł O S Z E N I E
W piątkowy wieczór 27 września 2019 r. grupa 90 uczniów wraz z opiekunami wzięła udział w Nocy Naukowców na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wydziale fizyki uczniowie odbyli spacer po salach sławnych uczonych, gdzie brali udział w wykładach i prostych doświadczeniach fizycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Na wydziale biologii rozpoznawali pospolite gatunki roślin i zwierząt, przy użyciu mikroskopu obejrzeli sinice, glony i drobne zwierzęta wodne. Dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych, cieszyły się okazy egzotycznych gatunków zwierząt takich jak: pająki, owady, płazy i gady. Starsi uczniowie na wydziale chemii zapoznali się ze zjawiskiem luminescencji. Dowiedzieli się jak wykryć ślady krwi przy pomocy luminolu i poznali zasady działania świetlików chemicznych. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do Kościna. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Beata Pawłowska-Wach, Katarzyna Grzelczyk, Lucyna Napierała, Brygida Józefowska, Bogna Piechura, Ewa Rydzewska, Joanna Siejek-Kolenda, Aleksandra Wojciechowska.  Zobacz więcej  (Fot. Beata Pawłowska-Wach)

30. 09. 2019
O G Ł O S Z E N I E
W poniedziałek 30 września w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły upominki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. (Fot. Agnieszka Pawlak)

26. 09. 2019
O G Ł O S Z E N I E
I miejsce czterech Sztafet Naszej Szkoły w Mistrzostwach Kościana w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę reprezentowali:
Kategoria Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt: Klaudia Przewoźniak, Maja Olszewska, Zuzanna Sołtysiak, Lena Jagaciak, Alicja Mocek, Weronika Bąk, Maria Ospałek, Paula Mikołajczak, Joanna Smętkowska, Olga Pawłowska, Oliwia Czech.
Kategoria Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców: Kacper Adamczak, Karol Adamczak, Jacek Przygocki, Mikołaj Iwaszczuk, Kamil Jankowiak, Antoni Gryszczyński, Oliwier Bereszyński, Filip Przybyła, Kamil Sikora, Hubert Schwarz, Piotr Ratajczak.
Kategoria Igrzysk Dzieci Dziewcząt: Antonina Wojciechowska, Hanna Kościańska, Maria Klabińska, Lena Baumert, Julia Walkowiak, Zuzanna Naskręt, Oliwia Matuszczak, Agata Bąk, Martyna Mierzyńska.
Kategoria Igrzysk Dzieci Chłopców: Maciej Ciseł, Wojciech Poprawski, Łukasz Lewandowski, Jakub Brzozowski, Albert Smoczyk, Bartosz Skowronek, Adam Skowronek, Wiktor Kaczmarek, Jakub Kuik.
Wszystkie sztafety będą reprezentować Naszą Szkołę w Mistrzostwach Powiatu które odbędą się w Racocie we wtorek 1 października.
 (Fot. Waldemar Wojtkowiak)

24. 09. 2019
N A R O D O W E   C Z Y T A N I E
W poniedziałek 9 września 2019 r. odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania. Szkoła Podstawowa nr 4 uczestniczyła w tej ogólnopolskiej akcji po raz pierwszy. W tym roku do czytania wybrano zbiór utworów zatytułowany "Nowele polskie". To utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta i Henryka Rzewuskiego.
Na lekcjach języka polskiego poloniści odtworzyli prezentację przybliżającą osiem nowel polskich, zapoznali uczniów z treścią listu Prezydenta RP. Potem wybrane osoby w klasie przeczytały fragment noweli. Pod koniec lekcji w zeszytach uczniów odciśnięto okolicznościową pieczęć nadesłaną z Kancelarii Prezydenta RP.

24. 09. 2019
O G Ł O S Z E N I E
19 października 2019 roku (w sobotę) odbędzie się 54 Kościańska Jesień nad Obrą. Racot 2019. Zapraszamy.  Regulamin rajdu

24. 09. 2019
K L U C Z E W O   2019
W poniedziałek 23 września dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Starej chaty u kowola" w Kluczewie. Celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi oraz umożliwienie im kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowlanymi. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wyrabia się masło, zobaczyły kuźnię i zapoznały się z pracą kowala. Dużą atrakcją dla dzieci były zabawy ze zwierzętami oraz dojenie krowy. Gospodarz przygotował dla dzieci ognisko z kiełbaskami, a gospodyni pyszne rogaliki. Pogoda bardzo nam dopisała i wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.  Zobacz więcej  (Fot. Agnieszka Pawlak)

21. 09. 2019
P O D Z I Ę K O W A N I E
Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za otwarte serca, zaangażowanie i pomoc w zbiórce pieniędzy dla naszej uczennicy Martyny.

12. 09. 2019
P O M Ó Ż M Y   M A R T Y N I E
"Tam, gdzie jest wielka miłość, tam zawsze zdarzają się cuda." (Willa Cather)

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę pieniędzy na leczenie naszej uczennicy Martyny z klasy VIII. Pieniądze zbieramy w klasach do 20 września 2019 r. Następnie przekazujemy je do opiekuna samorządu uczniowskiego. Rodzice mogą wesprzeć Martynę podczas zebrań klasowych 17 września 2019 r.

Pamiętajmy: "To, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić." (Lewis Carroll)

10. 09. 2019
U W A G A
Telefony komórkowe, routery Wi Fi, stacje bazowe telefonii komórkowej nie są obojętne dla zdrowia. Świadczy o tym chociażby raport Bioinitiative, którego autorzy dokonali przeglądu ok. 3 800 tysięcy badań i doszli do wniosku, że urządzenia emitujące pola elektromagnetyczne mają negatywny wpływ na żywe organizmy (bioinitiative.org). Naukowcy opublikowali 16 praktycznych zasad postępowania i zawarli je w Deklaracji z Nikozji (Nicosia Declaration) dotyczącej pól elektromagnetycznych/częstotliwości radiowych.
Mając na uwadze bardzo ważną istotę sprawy, zachęcamy Państwa do zapoznania się z załączonymi zasadami. Deklaracja z Nikozji oraz Międzynarodowy Apel Naukowców

02. 09. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Czas na naukę, wakacje się skończyły. Dzisiaj odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 dla 782 uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Dyrektor szkoły p. Emilia Grajewska i przybyli goście życzyli uczniom celujących i bardzo dobrych wyników w nauce oraz sukcesów w konkursach i zawodach na jak najwyższym szczeblu. Po akademii odbyły się spotkania z wychowawcami. Zobacz więcej

27. 08. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Ramowy plan lekcji dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Plan

22. 08. 2019
Rajd Kolarski PTTK do Turwi
7 września 2019 roku (w sobotę) odbędzie się 42 Rajd Kolarski im. Dezyderego Chłapowskiego do Turwi. Regulamin rajdu

22. 08. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w hali sportowej w poniedziałek 2 września 2019 r., o godz. 8.00 dla uczniów klas V-VIII; o godz. 10.00 dla uczniów klas I-IV. Oddziały przedszkolne - 2 września 2019 r. zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Świetlica szkolna będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 - 16.30. Prosimy o telefonicznie zgłaszanie dzieci, które 2 września będą korzystały ze świetlicy.

22. 08. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Zapraszamy 1 września 2019 r. na uroczyste obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej:
   - godz. 10:30 Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościół Farny pw. NMP Wniebowziętej, po mszy przemarsz z Fary na Plac Niezłomnych,
   - godz. 11:45 Pl. Niezłomnych - Uroczystości patriotyczne z udziałem 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska, Apel Pamięci i salwa honorowa, złożenie wiązanek kwiatów, muzyczno-słowny program artystyczny pt. "Dla chwały Twej ...",
   - godz. 13:00-16:00 "Spotkanie z historią" prezentacja statyczna historycznych i współczesnych pojazdów wojskowych, przygotowane przez Muzeum Regionalne w Kościanie, 4 Zpplot z Czerwieńska, Kościańską Rezerwę Skautową - boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie.

20. 08. 2018
O G Ł O S Z E N I E
JadłospisOsoby chcące skorzystać z obiadów szkolnych od 3 września 2019 roku proszone są o zgłaszanie danych dziecka (imię i nazwisko, klasa) w sekretariacie szkoły do 29 sierpnia 2019 roku. Zgodnie z regulaminem stołówki szkolnej chęć korzystania z obiadów należy zgłosić z trzydniowym wyprzedzeniem. Tu znajdziesz Jadłospis


14. 08. 2018
O G Ł O S Z E N I E
Informacja dla rodziców dotycząca wyprawki dla uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie. Wyprawka dla pierwszoklasistów


12. 08. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mariana Koszewskiego w Kościanie uprzejmie zaprasza na zebranie organizacyjne rodziców dzieci, które z dniem 01 września 2019 roku będą uczęszczały do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.
Zebranie odbędzie się we wtorek 27sierpnia 2019 roku o godz. 17.00 w stołówce szkolnej.

12. 08. 2019
O G Ł O S Z E N I E
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościanie uprzejmie informuje, że uczniowie Szkoły Podstawowej otrzymują podręczniki od szkoły. Należy kupić tylko podręczniki do religii. Wykaz podręczników


A R C H I W U M

2009/2010    2010/2011    2011/2012    2012/2013    2013/2014    2014/2015    2015/2016    2016/2017    2017/2018    2018/2019

e-mail